• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP i Miasto Opole zorganizują 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki

10:56, 03.04.2023
TVP i Miasto Opole zorganizują 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki!!! pusty LEAD !!!

Telewizja Polska i Miasto Opole w dniach od 9 do 11 czerwca zorganizują 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Porozumienie podpisali Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu TVP i Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opole. W tym roku KFPP obchodzi jubileusz 60. lecia.

 
60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki

Pierwszym koncertem otwierającym festiwal będzie w piątek, 9 czerwca „Wielka Gala – Od Opola do Opola” w reżyserii Konrada Smugi. Opolski festiwal, mimo swoich 60 lat, dostrzega obecne trendy muzyczne i nowe gwiazdy polskiej sceny. Na opolskiej scenie będą zaprezentowane najważniejsze muzyczne wydarzenia na przestrzeni tych lat. Podczas koncertu wspomnimy też wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które już odeszły. Drugim koncertem tego dnia będą „Debiuty” w reżyserii Mikołaja Dobrowolskiego. Koncert będzie utrzymany w konwencji uwielbianych przez widzów talent show. Na scenie w specjalnej loży pojawi się czwórka jurorów, która oceni młodych artystów.

W sobotę, 10 czerwca drugi dzień festiwalu rozpocznie się od koncertu „Premiery” w reżyserii Cypriana Ziąbskiego. Podczas tegorocznej edycji KFPP głosy na piosenki prezentowane opolskiej publiczności oddadzą oddziały terenowe Telewizji Polskiej. Kolejnym sobotnim koncertem będzie „Czas ołowiu”, w reżyserii Michała Bandurskiego, który zabierze widzów w muzyczną sentymentalną podróż. Artyści, których utwory zostaną wykonane na opolskiej scenie, zdobywali nagrody i wyróżnienia za przeboje, które do dziś nuci cała Polska. Koncert zostanie wzbogacony archiwalnymi materiałami filmowymi.

W niedzielę, 11 czerwca w festiwalowy nastrój wprowadzi koncert w reżyserii Beaty Szymańskiej – Masny „Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności”. Tu stawiamy na opolskie przeboje, na których punkcie szalała publiczność. Zarówno ta w amfiteatrze, bo potrafiła wywołać nawet kilkanaście bisów, jak i ta przed telewizorami, o czym świadczyły wyniki oglądalności. „Ale To Już Było. Jest. I Będzie! 60 KFPP OPOLE 2023” to tytuł finałowego koncertu, którego autorami są Marek Sierocki – dziennikarz muzyczny i reżyser telewizyjny Bolesław Pawica. Piosenki prezentowane przez artystów będą przeplatane krótkimi felietonami „O’polskiej Kroniki Festiwalowej”. Znajdą się w nich fragmenty kabaretonów, głośne wydarzenia z historii KFPP, fragmenty najważniejszych opolskich koncertów, kabaretów i opowieści o modzie festiwalowej, anegdoty, romanse festiwalowe oraz powiedzonka. 60 – lecie Festiwalu Polskiej Piosenki razem z TVP świętować będzie wielu znakomitych artystów.

Telewizja Polska prowadzi już nabory do konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Z okazji jubileuszu zostały podwyższone nagrody finansowe dla laureatów obu koncertów.

Dyrektorem artystycznym 60. KFPP jest Remigiusz Trawiński. Kierownictwo muzyczne objęli Zygmunt Kukla i Grzegorz Urban. Rzecznikiem prasowym Festiwalu jest Agata Konarska.