• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Rozpoczął się nabór projektów do forum pitchingowego Heart of Europe dla twórców filmów, seriali i dokumentów telewizyjnych

15:57, 26.05.2023
Rozpoczął się nabór projektów do forum pitchingowego Heart of Europe dla twórców filmów, seriali i dokumentów telewizyjnych!!! pusty LEAD !!!

Ruszył nabór projektów, które twórcy z Europy Środkowo-Wschodniej mogą zgłaszać do drugiej edycji forum koprodukcyjnego Heart of Europe. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-28 września. Forum jest częścią organizowanego przez Telewizję Polską Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego Heart of Europe.

 
Rozpoczął się nabór projektów do forum pitchingowego Heart of Europe dla twórców filmów, seriali i dokumentów telewizyjnych

Podziel się:  Więcej

Na forum można zgłaszać projekty w różnych fazach developmentu, w trzech kategoriach: Film fabularny, Serial fabularny oraz Dokument. Do udziału w forum zaproszeni są producenci z: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Gruzji, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Rumunii, Białorusi, Mołdawii oraz Bułgarii.

Spośród projektów zgłoszonych przez twórców organizatorzy wybiorą do 10 projektów w każdej z trzech kategorii, które zostaną zaprezentowane podczas sesji pitchingowych podczas Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego i forum Heart of Europe. To dla twórców okazja, by zaprezentować swoje projekty i poszerzyć kontakty w europejskiej branży audiowizualnej.

- Tworząc forum pitchingowe w ramach festiwalu Heart of Europe, kierowaliśmy się przede wszystkim potrzebą wsparcia twórców i twórczości telewizyjnej w naszej części Europy, a jednocześnie chęcią wzmocnienia oferty nadawców publicznych w regionie – mówi Marek Solon-Lipiński, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej TVP.

– Z czasem stało się jasne, że forum Heart of Europe staje się istotną przestrzenią nawiązywania kontaktów branży audiowizualnej, co więcej, jest miejscem eksperckiej debaty na temat kierunku rozwoju oferty i treści produkowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to możliwe również dzięki temu, że na festiwal i forum Heart of Europe zapraszamy ekspertów z branży z całej Europy – podkreśla Marek Solon-Lipiński.

Forum Heart of Europe odbywa się co roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego Heart of Europe. Oba wydarzenia, poza prezentacją najnowszych projektów i produkcji branży telewizyjnej służą nawiązaniu współpracy między twórcami, nadawcami, producentami, dystrybutorami i funduszami filmowymi. Dzięki temu przedsięwzięciu zwiększyła się skala wymiany treści audiowizualnych między nadawcami, w szczególności filmów i seriali produkowanych w państwach Europy Środkowej. Realizacja tego projektu ułatwia również współpracę koprodukcyjną między telewizjami w regionie.

Więcej o festiwalu Heart of Europe: https://heartofeurope.tvp.pl/
Więcej o forum Heart of Europe: https://heartofeurope.tvp.pl/forum
Facebook: https://fb.watch/kMbxpYI0yh/