• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Udany start programu „Fakty czy kłamstwa” w TVP Info

16:11, 31.05.2023
Udany start programu „Fakty czy kłamstwa” w TVP Info!!! pusty LEAD !!!

We wtorek, 30 maja na antenie TVP Info o godz. 21:00 premierę miał nowy program „Fakty czy kłamstwa”. Pierwszy odcinek programu zwiększył udział pasma anteny. Wśród audycji TVP na pierwszym miejscu znalazło się główne wydanie „Wiadomości”.

 
fot. materiały TVP

Podziel się:  Więcej

W TVP Info wystartował wczoraj nowy program „Fakty czy kłamstwa”. Prowadzący Jakub Maciejewski omawia w nim materiały dziennikarskie wskazując na zawarte w nich nieścisłości i przeinaczenia. Pierwszy odcinek nowego formatu zgromadził 650 tys. widzów przy udziale w paśmie na poziomie 5,7%. Program zastąpił emitowany wcześniej w tym paśmie „Nie da się ukryć”, którego średnia widownia w maju wyniosła 415 tys. widzów (udział 3,5%). Wczorajszy udział dzienny TVP Info na poziomie 5,8% był najwyższy od lutego.

Wczorajsze główne wydanie „Wiadomości” w TVP1, z widownią ponad 1,5 mln widzów, znalazło się na pierwszym miejscu programów TVP. Na trzech antenach łącznie „Wiadomości” obejrzało 2,1 mln widzów, przy udziale 21,5%.  „Wiadomości”, zarówno pod względem widowni jak i udziałów, wygrały z głównymi wydaniami programów informacyjnych u konkurencji.

Sukces zanotowało też wczorajsze wydanie „Pytania na śniadanie”. Poranny program Dwójki wygrał z konkurencją w grupie 4+ oraz 16-49 i 16-59. W grupie wszystkich widzów przewaga „Pytania na śniadanie” wyniosła wczoraj prawie 100 tys. widzów.

Dane: Nielsen Media