• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Korespondenci Telewizji Polskiej w Pradze i Kijowie

19:00, 02.06.2023
Korespondenci Telewizji Polskiej w Pradze i Kijowie!!! pusty LEAD !!!

Tomasz Jędruchów od 15 czerwca będzie korespondentem TVP w Pradze, natomiast Piotr Kućma kieruje od 1 czerwca placówką korespondencką w Kijowie.

 
Korespondenci Telewizji Polskiej w Pradze i Kijowie

Podziel się:  Więcej

Tomasz Jędruchów już wcześniej przygotowywał relacje dla Telewizji Polskiej z Czech. Następnie był korespondentem TVP w Rosji oraz na Ukrainie.

Piotr Kućma, jako dziennikarz Redakcji Zagranicznej TVP relacjonował wydarzenia, będąc wysłannikiem do wielu państw. W ostatnim czasie przygotowywał materiały z Ukrainy.

TVP decyduje się na otwarcie placówki korespondenckiej w Czechach. Region Europy Środkowej i Środkowo-Wschodniej jest niezwykle istotny z punktu widzenia dużego znaczenia zarówno Grupy Wyszehradzkiej, jak i Międzymorza. Jesteśmy świadkami zacieśniania współpracy gospodarczej między Polską, a krajami regionu, co w oczywisty sposób, również w kontekście rosyjskiej agresywnej polityki, jest interesujące dla Widza - mówią dyrektor TAI - Michał Adamczyk i wicedyrektor TAI ds. TVP Info - Samuel Pereira. 

Inwazja Rosji na Ukrainę jest jednym z najważniejszych zagadnień, jakimi zajmują się media na całym świecie. Każdego dnia nasz korespondent w Kijowie przygotowuje relacje dotyczące wojny za naszą wschodnią granicą. Piotr Kućma relacjonuje wydarzenia na froncie. Analizuje również wpływ wojny na gospodarkę, kulturę i codzienne życie na Ukrainie. Dzięki rozmowom z ekspertami i mieszkańcami Piotr Kućma przedstawia wiele aspektów brutalnej agresji Federacji Rosyjskiej.