• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Od września TVP ABC tylko na MUX-6

17:00, 31.08.2023
Od września TVP ABC tylko na MUX-6!!! pusty LEAD !!!

Od 4 września program TVP ABC będzie dostępny dla widzów telewizji naziemnej wyłącznie na multipleksie szóstym (MUX-6). Emisja tego kanału na multipleksie pierwszym (MUX-1) zostanie zakończona z dniem 3 września. Widzowie nadal będą mogli odbierać TVP ABC w jakości HD i w nowym standardzie DVB-T2/HEVC

 
Od września TVP ABC tylko na MUX-6

Od 7 sierpnia program jest dostępny równolegle na MUX-1 i MUX-6, w tym samym standardzie DVB-T2/HEVC i jakości HD, wykorzystując ten sam numer programu na pilocie (pozycja 29). Od 4 września TVP ABC będzie można oglądać drogą naziemną wyłącznie na multipleksie szóstym, z którego Telewizja Polska nadaje obecnie także programy TVP Polonia, TVP Nauka, TVP Dokument, TVP Rozrywka, Alfa TVP, TVP Kultura, TVP Kobieta oraz Belsat TV.

Widzowie do tej pory odbierający sygnał MUX-6 powinni również bez problemów odebrać program TVP ABC na swoich urządzeniach. W razie problemów z dostępnością kanału po 4 września, należy uaktualnić listę programów, lub odłączyć na chwilę odbiornik z sieci i po ponownym podłączeniu od nowa wyszukać (wstroić) programy naziemnej telewizji cyfrowej.