• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Teatr Telewizji „na żywo” – premiera spektaklu „Mord w hurtowni”

16:18, 18.09.2023
Teatr Telewizji „na żywo” – premiera spektaklu „Mord w hurtowni”!!! pusty LEAD !!!

W poniedziałek, 25 września o godz. 21:10 TVP1 zaprasza na premierę spektaklu „Mord w hurtowni” w reżyserii Adama Sajnuka. Przedstawienie realizowane w studio w formule „na żywo” otwiera cykl „Teatr Sensacji. Powrót Kobry”.

 
Teatr Telewizji

Historia opowiada o śledztwie prowadzonym przez Kapitana Milicji w hurtowni wielobranżowej, w której doszło do zamordowania jednego z pracowników. Spektakl na podstawie sztuki Marka Domańskiego, pod tym samym tytułem, miał swoją premierę w Teatrze Telewizji w 1967 roku.

„Mord w hurtowni” to kryminalna komedia mająca w sobie cechy opowieści z dreszczykiem. Nowa inscenizacja utrzymana będzie w konwencji kryminalnych przedstawień z lat 60., eksponując warstwę komediową. Całość będzie utrzymana w umownej teatralnej estetyce, z elementami pastiszu.

Spektakl prezentuje nie tylko historię z tamtych lat, ale przede wszystkim mentalność bohaterów. Wśród nich są m.in. idealistyczny detektyw-służbista, skorumpowany amant magazynier, wyrachowana księgowa i zmanipulowana, zakompleksiona klientka. Hurtownia to prawdziwy mikrokosmos Polski Ludowej. Bohaterowie próbują przetrwać, a także wzbogacić się, wykorzystując powszechny bałagan. Manipulują propagandowymi hasłami, śmiejąc się w nos nadmiernie rozbudowanej biurokracji.

Reżyserem spektaklu jest Adam Sajnuk – współzałożyciel Teatru Konsekwentnego, dyrektor Teatru WARSawy. Z wykształcenia jest filmoznawcą, ale poświęcił się pasji teatralnej. W Teatrze Telewizji zrealizował przedstawienia: „Duet, czyli recepta na miłość” Magdaleny Wołłejko (2020), „Akompaniator” Anny Burzyńskiej (2022) oraz „Zaklęte rewiry” Henryka Worcella (2022).

Mecenasem Teatru Telewizji jest ORLEN.

 

Obsada: Mariusz Ostrowski (Kapitan Milicji), Mirosław Konarowski (Dyrektor), Kamilla Baar (Księgowa), Izabela Dąbrowska (Pani Łapka), Wojciech Brzeziński (Magazynier), Agnieszka Bogdan (Sprzątaczka).

Scenariusz telewizyjny i reżyseria: Adam Sajnuk

Realizacja telewizyjna: Marek Bik

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Ewa Krauze

Muzyka: Michał Lamża

Czas: 60’