• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Pierwszy taki finał „Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2023”

18:18, 22.09.2023
Pierwszy taki finał „Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2023”!!! pusty LEAD !!!

W niedzielę, 24 września o godz. 15.15 TVP2 zaprasza na wielki finał „Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2023”. Zwycięzca tegorocznej edycji zostanie reprezentantem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023 w Nicei. Po raz pierwszy w historii programu na scenie zobaczymy 5 wokalistów.

W finałowym odcinku programu weźmie udział, aż piątka młodych wykonawców: Daria MalickaLeon OlekGracjana GórkaFilip Robak i Maja Krzyżewska. W dwóch odcinkach przyznano złote bilety, które trafiły do Darii Malickiej i Gracjany Górki.


Niedzielny program będzie składał się z dwóch części. W pierwszym etapie każdy wokalista zaśpiewa piosenkę, którą wylosuje. W puli będzie 5 utworów, które usłyszeć można było w poprzednich odcinkach programu. Do finału awansuje dwóch wykonawców na podstawie głosowania sms i jury, w składzie: Daria Barycka, dyrektor Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP, Konrad Smuga – Art Director Junior Eurovision Song Contest i przewodniczący jury, Grzegorz Urban – kierownik muzyczny „Szansy na sukces”. W ścisłym finale dwóch uczestników wykona piosenkę specjalnie napisaną na Eurowizję Junior 2023. O tym, kto będzie reprezentował Polskę w Nicei zdecydują już tylko widzowie w głosowaniu sms.


Finał poprowadzi Aleksander Sikora. Gośćmi specjalnymi będą: BlankaLaura Bączkiewicz oraz Marek Sierocki.


Konkurs Piosenki Eurowizji Junior to międzynarodowe, telewizyjne widowisko muzyczne, w którym uczestniczą państwa należące do Europejskiej Unii Nadawców. Każdego nadawcę reprezentować mogą osoby w wieku od 9 do 14 lat, które wykonają utwory stworzone specjalnie na tę okazję. W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2023 odbędzie się 26 listopada w Nicei, we Francji. Poprzednią edycję wygrał reprezentant Francji Lissandro z piosenką „Oh Maman!” W barwach Polski wystąpiła Laura Bączkiewicz z utworem „To the Moon”. W konkursie weźmie udział 16 państw, a slogan tegorocznej edycji brzmi „Heros”.


Finał „Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2023” w niedzielę, 24 września o godz. 15.15 w TVP2.


Leon Olek

12-latek mieszka w małej podpoznańskiej miejscowości o nazwie Sady. W tym roku skończył szóstą klasę szkoły podstawowej oraz piątą klasę szkoły muzycznej, w której gra na fortepianie. Ma bardzo wspierających kochających rodziców i psa rasy mops o imieniu Jadzia. Lubi sport, a w szczególności tenis stołowy i siatkówkę. Uczy się śpiewu w Studiu Piosenki w Przeźmierowie. Występował w The Voice Kids (VI) – do etapu finału drużynowego w drużynie Dawida Kwiatkowskiego.

Daria Malicka

13-latka mieszka z rodzicami i starszym bratem w Brzezinach koło Kielc. Poza śpiewaniem uwielbia grać na gitarze i czytać książki. Bardzo lubi również grać w siatkówkę. Uczęszcza do ósmej klasy w Szkole Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach. Występowała w The Voice Kids (VI) – w przesłuchaniach w ciemno, gdzie udało jej się odwrócić 3 fotele oraz w bitwach.

Filip Robak

11-letni mieszkaniec Wojkowic Kościelnych (gmina Siewierz). Jest uczniem piątej klasy szkoły podstawowej w Sosnowcu. Uczęszcza również do Szkoły muzycznej im. M. Karłowicza w Katowicach do klasy fortepianu. Uczy się śpiewu od szóstego roku życia. Lubi różne gatunki muzyczne, uwielbia improwizować przy akompaniamencie. W wolnym czasie rysuje, wymyśla stylizacje modowe i tańczy. Zbiera resoraki. Od najmłodszych lat pasjonuje się Eurowizją, zna wiele utworów na pamięć i uwielbia je śpiewać. W The Voice Kids (VI edycja) doszedł do etapu bitew. 

Gracjana Górka

10-letnia uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Uczy się gry na skrzypcach. Kocha rodziców oraz starszą siostrę Wiktorię, która jest niepełnosprawna. Lubi pomagać innym. Interesuje się przyrodą, kocha zwierzęta. Ma dwa koty Jerrego i Ohanę. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, jeździć na rowerze, rolkach, a zimą narty stają się jej największą pasją. Od czterech lat uczy się śpiewu u pani Anety Dąbskiej w Studiu Muzyki Rozrywkowej w Lublinie. W The Voice Kids (VI) dotarła do etapu sing off.

Maja Krzyżewska

13-letnia uczennica szóstej klasy i jak sama mówi „mieszka na końcu świata”, a dokładnie w okolicach Suwałk – w Szeszupce. Jest miłą i pewną siebie osobą chodzącą do niewielkiej szkoły podstawowej w Jeleniewie. Gdy miała 4 lata, mama zapisała ją do zespołu muzycznego, gdzie odkryła swoją pasję. Zaczęła się uczyć gry na pianinie (w domu poprzez lekcje online). Uwielbia ćwiczyć na szarfie akrobatycznej, kocha nowe wyzwania oraz bardzo lubi wszystko co związane z adrenaliną. Bardzo miło także spędza czas z 6-letnim bratem Oliwierem oraz 4-letnią siostrą Lilą. Ma także świetne relacje ze swoją rodziną, i mimo tego, że jej rodzice się rozwiedli nadal ma bardzo dobry kontakt z tatą oraz ojczymem. W The Voice Kids (VI edycja, Cleo) – dotarła do etapu bitew.