• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Maja Krzyżewska reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023

16:57, 24.09.2023
Maja Krzyżewska reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023!!! pusty LEAD !!!

W niedzielę, 24 września odbył się finał programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023”. Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Maja Krzyżewska, która będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023 w Nicei. O zwycięstwie zadecydowali widzowie w głosowaniu sms podczas finału na żywo.

 
fot. Jan Bogacz

W finale piątej edycji programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023” o nagrodę główną walczyło pięcioro finalistów: Daria Malicka, Leon Olek, Gracjana Górka, Filip Robak i Maja Krzyżewska. Każdy z nich wykonał jedną z piosenek, które pojawiły się we wcześniejszych odcinkach programu. Decyzją widzów, w głosowaniu sms i jury do drugiej części finału dostali się:  Leon Olek i Maja Krzyżewska.


W dogrywce dwójka młodych wykonawców zaprezentowała utwór pt. „I just Need a Friend”, stworzony specjalnie na Eurowizję Junior 2023.

W ścisłym finale zwycięzcę wyłoniono w głosowaniu sms i decyzją widzów Maja Krzyżewska została zwyciężczynią programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023”.


Maja Krzyżewska to 13-letnia uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej w Jeleniewie. W wieku 4 lat mama zapisała ją do zespołu muzycznego, gdzie Maja odkryła swoją muzyczną pasję. Zaczęła się uczyć gry na pianinie. W ,,The Voice Kids” (VI edycja, Cleo) – dotarła do etapu bitew.


Maja Krzyżewska będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023 w Nicei, we Francji, który odbędzie się 26 listopada br. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior to międzynarodowe telewizyjne widowisko muzyczne, w którym uczestniczą państwa należące do Europejskiej Unii Nadawców. Każdego nadawcę reprezentować mogą dzieci w wieku 9 – 14 lat, które wykonają utwory stworzone specjalnie na tę okazję. W tym roku reprezentantka Polski zaśpiewa piosenką pt. „I just Need a Friend” (muzyka: Carla Fernandes, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Piotr Zborowski; tekst: Patryk Kumór, Carla Fernandes, Maria Dzięcielak).