• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

2. urodziny TVP World

18:15, 17.11.2023
2. urodziny TVP World!!! pusty LEAD !!!

W sobotę, 18 listopada br. mijają 2 lata od momentu startu anglojęzycznego kanału informacyjnego Telewizji Polskiej. TVP World to kanał informacyjny nadający 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Misją kanału jest także edukacja i popularyzacja tematyki związanej z rejonem Trójmorza – od newsów, przez historię, technologię, kulturę i biznes. TVP World to również portal, na którego łamach publikują zagraniczni autorzy. Wśród nich są m.in. Jason J Smart, Sergej Sumlenny, Maurice Glusman, David Engels.

 
adres portalu

Jestem dumny, że w ciągu dwóch lat udało się nam zbudować profesjonalną, oryginalną i co najważniejsze rzetelną telewizję informacyjną po angielsku. Coś, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Realizujemy swoją misję, docierając do najbardziej opiniotwórczych środowisk na świecie, a poprzez walkę z dezinformacją wpisujemy się w architekturę bezpieczeństwa światowej infosfery i polskiej racji stanu. Mam nadzieję, że nadchodzące lata przyniosą dalszy rozwój tego niepowtarzalnego projektu – mówi Filip Styczyński, Dyrektor-Redaktor Naczelny TVP World.


Uruchomienie kanału było odpowiedzią nadawcy publicznego na narastający kryzys na granicy polsko-białoruskiej oraz atak hybrydowy ze strony Białorusi oraz Federacji Rosyjskiej. Jednym z jego zadań jest zwalczanie dezinformacji oraz fake newsów, co jest szczególnie ważne w czasie wojny informacyjnej prowadzonej przez Federację Rosyjską, oraz inne totalitarne reżimy.


Zespół TVP World tworzą osoby z bogatym doświadczeniem zawodowym, posiadające wiedzę na temat historii, polityki krajowej i międzynarodowej, które biegle posługują się językiem angielskim. Kanał zawsze podaje jako pierwszy najważniejsze, często przemilczane przez inne anglojęzyczne media wydarzenia z naszego regionu.


Korespondenci TVP World są obecni na Ukrainie, Litwie, Łotwie, w Wielkiej Brytanii i od niedawna w Waszyngtonie. W Izraelu - Diana Skaya z narażeniem życia relacjonowała atak Hamasu 7 października. Była w tym czasie jedynym korespondentem telewizyjnym reprezentującym polskie media.


TVP World dostępny jest na platformach: simpliTV w Austrii, YETTEL TV w Bułgarii, SWEET.TV na Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Bułgarii, Czechach i Grecji, Freeview w Wielkiej Brytanii, a na MEGOGO i Newsplayer+ na całym świecie. Od stycznia 2024 wracamy z nadawaniem w telewizji naziemnej w Polsce.


Gośćmi TVP World są przedstawiciele najważniejszych think-tanków i instytucji międzynarodowych - m.in: Atlantic Council, Heritage Foundation, IWP, ISW, Chatham House, Hudson Institute etc. TVP World współpracuje także z międzynarodowymi mediami, takimi jak: Kyiv Post, Suspilne, Taiwan +, Iran International czy Volant Media.


W czerwcu br. Telewizja Polska uruchomiła nową wersję serwisu TVP World, dzięki której użytkownicy z całego świata zyskali jeszcze prostszy, bardziej przystępny i funkcjonalny dostęp do publicystyki i rzetelnych informacji. Intuicyjny układ treści i ruchomy plater ułatwia użytkownikom korzystanie z zasobów kanału oraz dzielenie się informacjami z serwisu w mediach społecznościowych.


TVP World odnotowuje bardzo dobre wyniki, które wpływają na jego dynamiczny rozwój. W październiku 2023 stronę tvpworld.com odwiedziło ponad 250 tysięcy użytkowników. Najwyższą liczbę użytkowników, od chwili uruchomienia kanał odnotował w marcu 2023 i sięgnęła ona prawie 335 tysięcy osób. W bieżącym roku, średnio miesięcznie stronę TVP World odwiedza 240 tysięcy użytkowników.


Spośród wszystkich użytkowników, którzy odwiedzili stronę TVP World w październiku br. większość pochodziła z USA i Wielkiej Brytanii.


Kanał TVP World na YouTube ma już prawie 430 tysięcy subskrybentów, a od lipca do września 2023 przybyło dodatkowych 41 tysięcy. Jest to niezmiennie trzeci największy kanał TVP na platformie (po TVP VOD oraz TVP Sport). Oglądalność wyniosła 36,2 mln, przy 783 dodanych filmach. Facebook TVP World zanotował w okresie od 1 lipca do 30 września br. zasięg 5,5 miliona odbiorców. W okresie od 1 lipca do 30 września 2023 Portal X wygenerował 3,2 mln zasięgu.


Kanał dostępny jest na: https://tvpworld.com/