• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Znowu ››Łut szczęścia‹‹” – premiera spektaklu „na żywo” w reżyserii Małgorzaty Kosturkiewicz w Teatrze Sensacji – Powrót Kobry

10:55, 20.11.2023
„Znowu ››Łut szczęścia‹‹” – premiera spektaklu „na żywo” w reżyserii Małgorzaty Kosturkiewicz w Teatrze Sensacji – Powrót Kobry!!! pusty LEAD !!!

W poniedziałek, 27 listopada o godz. 21:10 w TVP1 kolejna premiera spektaklu „na żywo” w paśmie Teatru Sensacji – Powrót Kobry. „Znowu ››Łut szczęścia‹‹” Janusza Jaxy w reżyserii Małgorzaty Kosturkiewicz jest historią śledztwa prowadzonego przez prywatnego detektywa Franka Venturę rozgrywającą się w Londynie w latach 60. ubiegłego wieku.

 
Teatr Telewizji

„Łut szczęścia” to nazwa biura, które prowadzi Frank Venture. Pewnego dnia odwiedza go urokliwa panna Mary White z prośbą o pomoc w odnalezieniu rodzinnych pereł. Biżuteria zginęła pod jej nieobecność w tajemniczych okolicznościach z pokoju wynajmowanego przez nią od pani Glorii Butt. Detektyw przyjmuje zlecenie, mimo że panna Mary nie ma pieniędzy na opłacenie nawet zaliczki. W trakcie kolejnych rozmów dowiaduje się więcej o miejscu popełnienia przestępstwa i ewentualnych podejrzanych. Okazuje się, że u pani Butt mieszkają jeszcze inni lokatorzy. Kto zatem skradł drogocenne perły?

Lech Pijanowski ukrywający się pod pseudonimem Janusz Jaxa, po sukcesie realizacji telewizyjnej komedii sensacyjnej „Łut szczęścia” w 1960 roku napisał jej kontynuację. Premiera „Znowu ››Łut szczęścia‹‹” odbyła się 26 kwietnia 1962 roku w reżyserii Janusza Morgensterna. Współczesna inscenizacja sztuki jest powrotem po sześćdziesięciu latach do tytułu. Remake kryminału Janusza Jaxy uświetni obchody 70-lecia Teatru Telewizji, będąc zarazem przypomnieniem tekstu jednego z najważniejszych dla tej sceny autorów sztuk kryminalnych.

Jak mówi Małgorzata Kosturkiewicz: Cieszę się, że mogę debiutować jako reżyser w Teatrze Telewizji właśnie sztuką sensacyjną. To, co mnie zainteresowało w tekście Janusza Jaxy, to ciekawa intryga wywołująca emocje, wyraziste postaci, ale też zawarte w nim elementy farsowe. Dodatkowym wyzwaniem dla mnie jest realizacja spektaklu w formule na żywo. Chciałabym, aby ta stylowa opowieść sensacyjna nie tylko była powrotem do estetyki przedstawień kultowej już serii telewizyjnego Teatru Sensacji „Kobra”, ale również rozbawiła dzisiejszego widza.

Obsada: Przemysław Stippa (Frank Venture), Aleksandra Justa (Gloria Butt), Józef Pawłowski (William Gray), Weronika Humaj (Mary White), Dawid Dziarkowski (Harry Black)

Scenariusz telewizyjny i reżyseria: Małgorzata Kosturkiewicz

Realizacja telewizyjna: Krzysztof Ligęzowski

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Agata Wirtek

Muzyka: Orkiestra Ludwika Sarskiego

Czas: 70’


 

Mecenasem Teatru Telewizji jest ORLEN.