• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Skiz” - premiera Teatru Telewizji „na żywo”

09:50, 05.12.2023
„Skiz” - premiera Teatru Telewizji „na żywo”!!! pusty LEAD !!!

W poniedziałek, 11 grudnia o godz. 21:10 w Jedynce premiera spektaklu „Skiz” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Trzyaktowa sztuka „na żywo”  opowiada o wyrafinowanej grze, jaką prowadzą między sobą dwie pary małżeńskie - doświadczona i młoda.

 
Teatr Telewizji

Akcja spektaklu toczy się w majątku ziemskim, którym zarządzają młodzi małżonkowie - Muszka i Wituś. Od pewnego czasu w posiadłości goszczą Tolo i Lulu, małżeństwo z wieloletnim stażem. Czworo bohaterów zaczyna traktować miłość jak grę w karty. Tytułowy skiz to najwyższa karta atutowa w tarocie, znana także jako Joker, służąca do zastąpienia dowolnej innej karty. Kto ma ją w ręku, wygrywa całą partię. Stawką prowadzonej gry jest szczęście małżeńskie i poczucie bezpieczeństwa, ale również wolność w wyrażaniu siebie i umiejętność budowania relacji.

Chociaż w sztuce Zapolskiej jest wiele momentów zabawnych, to nazwałbym ją jednak komediodramatem. Pod powierzchnią zdarzeń wywołujących uśmiech jest wiele spostrzeżeń dotyczących konsekwencji niewłaściwego wychowania, uniemożliwiającego swobodną ekspresję uczuciową, a także uwag na temat rezygnacji z własnego ja, z partnerskiej relacji na rzecz cementowania związku - mówi Wojciech Adamczyk, reżyser spektaklu.


 

Obsada: Anna Grycewicz (Lulu), Sławomir Grzymkowski (Tolo), Maja Kowalska (Muszka), Paweł Brzeszcz (Wituś), Bartosz Adamczyk (Lokaj)

Scenariusz telewizyjny i reżyseria: Wojciech Adamczyk

Realizacja telewizyjna: Marek Bik

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Muzyka: Piotr Salaber
 

Czas: 70’

Mecenasem Teatru Telewizji jest ORLEN S.A.