• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Komunikat Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji

18:57, 12.02.2024
Komunikat Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji!!! pusty LEAD !!!

W poniedziałek, 12 lutego br. Daniel Gorgosz, Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wezwał Tomasza Sakiewicza, Prezesa Zarządu i Redaktora Naczelnego Telewizji Republika S.A. do zapłaty na rzecz Spółki miliona złotych za naruszenie autorskich praw majątkowych do audycji „Jedziemy”.

 
Daniel Gorgosz Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji

Daniel Gorgosz, Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji w przesłanym do Tomasza Sakiewicza wezwaniu przedprocesowym domaga się zaprzestania realizacji, emisji i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, emitowanej obecnie na antenie Telewizji Republika audycji „Jedziemy. Michał Rachoń” oraz natychmiastowego usunięcia zarówno jej fragmentów jak i pełnych odcinków z serwisu Youtube oraz platform Facebook i X/Twitter, a także do zaprzestania wykorzystywania logotypu (znaku słowno-graficznego) produkowanego i rozpowszechnianego przez Telewizję Polską programu „Jedziemy”.


Daniel Gorgosz, Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wzywa także Tomasza Sakiewicza do zapłaty na rzecz Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej 100 tys. zł. w ramach zadośćuczynienia za dokonanie względem Telewizji Polskiej SA czynu nieuczciwej konkurencji, a także do pięciokrotnego opublikowania na antenie TV Republika, w porze nadawania programu „Jedziemy. Michał Rachoń” przeprosin w formie czterdziestosekundowego komunikatu. Szczegółowe wytyczne dotyczące treści przeprosin zostały zawarte w wyżej wspomnianym wezwaniu przedprocesowym.


Zdecydowanie negatywna ocena programu „Jedziemy” przez Likwidatora TVP S.A. w likwidacji pozostaje bez znaczenia dla formalnej zasadności wezwania.