• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Reporterzy” – nowy magazyn społeczno-interwencyjny TVP1

08:01, 29.02.2024
„Reporterzy” – nowy magazyn społeczno-interwencyjny TVP1!!! pusty LEAD !!!

W poniedziałek, 4 marca na antenie TVP1 swoją premierę będzie miał nowy magazyn społeczno-interwencyjny Telewizji Polskiej „Reporterzy”. Program będzie emitowany na żywo od poniedziałku do piątku o godz. 20:15.

 
„Reporterzy"

Nowa audycja reporterska Telewizji Polskiej stworzona została z myślą o społecznych sprawach Polaków. Raz w tygodniu specjalne wydanie „Reporterów Ekstra” emitowane będzie bezpośrednio z miejsca, gdzie rozgrywa się akcja reportażu.


Gospodarzami programu będą: Agnieszka Górniakowska, doświadczona dziennikarka, kiedyś prowadząca serwisów informacyjnych TVP Info, „Panoramy Dnia” oraz programu publicystycznego „Cafe Historia” w TVP Historia, Zbigniew Łuczyński, który przez wiele lat prowadził w TVN magazyn „Uwaga”, a od grudnia 2023 roku jest jednym z gospodarzy programu „19.30” i Jacek Pawlewski, w przeszłości również związany z TVP i programem „Kontakt” oraz „Magazynem Ekspresu Reporterów”.


Szefem redakcji „Reporterów” jest Paweł Gregorowicz, który rolę programu określa jednym zdaniem: „Reporterzy będą występowali zawsze w Państwa sprawie”. Pracę w mediach rozpoczął jako dziennikarz prasowy, żeby ostatecznie oddać się pracy dokumentalnej i reporterskiej. W 2023 roku był nominowany do Nagrody Grand Press w kategorii reportaż telewizyjny.


Kreację artystyczną oprawy magazynu przygotował Maksymilian Rigamonti, autor książki fotograficznej „Echo”, która została nagrodzona Photography Book of the Year w 76. edycji konkursu Pictures of the Year International i najlepszej książki fotograficznej Photo Book w konkursie Grand Press Photo. Uczestnik stypendium International Visitor Leadership Program (IVLP), autor Zdjęcia Roku w konkursie Grand Press Photo 2012.


Program „Reporterzy” będzie emitowany na żywo od poniedziałku do piątku o godz. 20:15, po wieczornym serwisie sportowym telewizyjnej Jedynki.