• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Produkcja Telewizji Polskiej uhonorowana nagrodą „Feniks 2024”

15:38, 15.04.2024
Produkcja Telewizji Polskiej uhonorowana nagrodą „Feniks 2024”!!! pusty LEAD !!!

W sobotę, 13 kwietnia Telewizja Polska została uhonorowana nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks w kategorii „Multimedia”. Nagrodę „Feniks 2024” otrzymał film dokumentalny produkcji TVP „Big Bang Bożego Miłosierdzia” Grzegorza Górnego. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

 
fot. TVP

W dniach 11-14 kwietnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie po raz 29. odbyły się Targi Wydawców Katolickich. W ramach targów wręczana jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich „Feniks”. Nagroda przyznawana jest publikacjom i produkcjom o tematyce religijnej i katolickiej. W tym roku w 11 kategoriach konkursowych wyróżniono najbardziej wartościowe pozycje zrealizowane i wydane w 2023 roku.

„Feniks 2024” w kategorii „Multimedia” trafił do Telewizji Polskiej za dokument „Big Bang Bożego Miłosierdzia”, który opowiada w jaki sposób kult Bożego Miłosierdzia zapoczątkowany przez siostrę Faustynę, w tak krótkim czasie stał się najbardziej rozpowszechnionym kultem katolickim na świecie.

W tym roku stoiska wystawowe w Arkadach Kubickiego zgromadziły ponad 100 wystawców z całego kraju. Targom towarzyszyły spotkania z autorami, pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych, koncerty, debaty oraz wydarzenia rocznicowe. Hasło tegorocznych targów to „Uczestniczę we wspólnocie kościoła”.

Tegorocznym laureatem Nagrody Głównej „Feniks Złoty 2024” został Adam Bujak, fotograf papieża Jana Pawła II. Nagrodę przyznano w uznaniu dorobku życiowego i zawodowego artysty.

Szczegółowe informacje na temat targów dostępne są pod adresem www.swk.pl