• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Matylda” hitem weekendu. Wieczór wyborczy widzowie wybrali w TVP

14:25, 22.04.2024
„Matylda” hitem weekendu. Wieczór wyborczy widzowie wybrali w TVP!!! pusty LEAD !!!

Kolejny odcinek serialu kostiumowego „Matylda” Jedynki otwiera listę najliczniej oglądanych programów minionego weekendu - w momencie najwyższej oglądalności obejrzało go ponad 2 mln widzów. Spośród niedzielnych wieczorów wyborczych widzowie najczęściej wybierali „Samorządowy Wieczór Wyborczy 2024 - II tura” emitowany w TVP1. W TOP10 programów weekendu aż 6 należało do TVP – wśród nich nie zabrakło uwielbianych przez widzów programów „Sanatorium miłości” i „The Voice Kids”.

 
fot. Zofia Koszałka, Anna Włoch/TVP

Emitowany w niedzielny wieczór kolejny odcinek „Matyldy” był liderem pasma z udziałem na poziomie 13,8% i zgromadził średnio ponad 1,9 mln widzów. Serial od początku emisji, czyli od 10 marca cieszy się niesłabnącą popularnością – średnia widownia to 1,8 mln widzów, a udział 13,8%.

Spośród wszystkich stacji telewizyjnych, które transmitowały wyniki II tury wyborów samorządowych, widzowie wybrali TVP1. Na tej antenie „Samorządowy Wieczór Wyborczy 2024 - II tura” obejrzało prawie 1 mln widzów. Wieczór wyborczy poprowadzili Joanna Dunikowska-Paź i Marek Czyż.

Losy seniorów w reality show „Sanatorium miłości” w TVP1 śledziło 1,6 mln widzów, co przełożyło się na udział 12,1%. Program również był liderem pasma. Widownia „Sanatorium miłości” od początku emisji utrzymuje się na stałym wysokim poziomie i wynosi 1,6 mln widzów przy udziale 13,4%.

W sobotę zmagania utalentowanych wokalnie dzieci z drużyny Nataszy Urbańskiej o awans do dalszej części programu 7. edycji „The Voice Kids” w Dwójce obejrzało 1,3 mln widzów, a udział wyniósł 10,9%.


 

Dane: Nielsen Media