• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Aktualności” na antenie TVP3 Katowice ogląda 70% widzów więcej

14:36, 15.05.2024
„Aktualności” na antenie TVP3 Katowice ogląda 70% widzów więcej!!! pusty LEAD !!!

Widzowie coraz częściej poszukują rzetelnych i aktualnych informacji na antenach regionalnych Telewizji Polskiej. Znaczące wzrosty oglądalności w kwietniu br. odnotowały, według danych Nielsen Media, programy informacyjne emitowane na antenach regionalnych TVP. „Aktualności” emitowane w TVP3 Katowice osiągnęły w kwietniu wzrost widowni – w porównaniu z minionym rokiem – aż o 70% . Zaufanie widzów zyskały również programy informacyjne TVP3 Szczecin, TVP3 Kraków i TVP3 Bydgoszcz.

 
"Aktualności" TVP Katowice

Dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko programy informacyjne nadawane na głównych antenach Telewizji Polskiej, ale także na antenach regionalnych, gdzie widzowie są na bieżąco informowani o sprawach lokalnych i ogólnopolskich. Znaczący wzrost oglądalności pasma informacyjnego zanotował w kwietniu oddział terenowy w Katowicach – widownia „Aktualności” wzrosła w porównaniu z kwietniem poprzedniego roku – o 70% (41 tys. widzów w porównaniu do 24 tys. widzów w kwietniu 2023), a udział pasma wzrósł o ponad 50%.

Znakomite wyniki zanotowały także inne ośrodki regionalne: widownia programu informacyjnego TVP3 Szczecin wzrosła – w porównaniu z kwietniem poprzedniego roku – o prawie 80%, w Krakowie informacje z regionu śledzi już ponad 41 tys. widzów i jest to wzrost w porównaniu z analogicznym okresem o 24%. Wzrost widowni o ponad 18% notuje też program informacyjny nadawany na antenie TVP3 Bydgoszcz.

Wczoraj liderem wszystkich anten dostępnych na rynku tv z udziałem na poziomie 8,8% była TVP2. Poranny program „Pytanie na śniadanie” w grupie wszystkich widzów pokonał konkurencję.