• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Paulina Chylewska – wielki powrót do Telewizji Polskiej

10:50, 24.05.2024
Paulina Chylewska – wielki powrót do Telewizji Polskiej!!! pusty LEAD !!!

Paulina Chylewska – znana i lubiana dziennikarka i prezenterka po siedmiu latach wraca do TVP. Na antenie TVP1 zobaczymy ją już 31 maja. Gwiazda otworzy i poprowadzi pierwszy dzień 61. Krajowego Festiwalu  Polskiej Piosenki, a w najbliższym czasie będzie pracować przy dwóch najważniejszych imprezach sportowych TVP: Euro 2024 oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

 
fot. Weronika Kuźma

W najbliższym czasie widzowie Telewizji Polskiej będą mogli ją zobaczyć nie tylko na opolskiej scenie, ale również podczas transmisji największych imprez sportowych tego roku. Sport dla mnie to są, przede wszystkim, emocje. Jak jesteś w tych emocjach, jak możesz w nich uczestniczyć, możesz o nich ludziom opowiadać, to uważam, że nie ma nic piękniejszego. To jest w ogóle najpiękniejszy zawód świata! – powiedziała w rozmowie z TVPSPORT.PL Paulina Chylewska. Jestem bardzo szczęśliwa, że wracam do Telewizji Polskiej. Przede mną wiele zawodowych wyzwań, takich jak: Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej czy Igrzyska Olimpijskie, z wielką radością będę je relacjonować dla widzów Jedynki. W TVP będę pracowała także przy innych, zupełnie niesportowych i bardzo ciekawych projektach. Już nie mogę się doczekać! – dodaje dziennikarka.

Radości z powrotu Pauliny Chylewskiej do TVP nie kryje też dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski - Bardzo się cieszę, Paulina to znakomita dziennikarka i na pewno będzie wzmocnieniem naszego zespołu na Euro i Igrzyska. Ma wielkie doświadczenie w wielu dyscyplinach sportu. Doskonale zna też Telewizję Polską, w której pracowała przez wiele lat. 

Paulina Chylewska w telewizji publicznej debiutowała w 1996 roku, prowadziła wówczas program młodzieżowy „Rower Błażeja”, następnie dołączyła do redakcji sportowej. Była jedną z głównych prezenterek wielu ważnych imprez sportowych, m.in.: igrzysk olimpijskich w Atenach, Pekinie, Londynie, Turynie i Soczi. Ciesząc się coraz większą popularnością współprowadziła również w TVP1 – pierwszy w Polsce poranny program śniadaniowy – „Kawa czy herbata?”, magazyn „Dzień dobry, Polsko!” oraz teleturniej „Wielki Test”. Prowadziła wiele gal, koncertów i festiwali transmitowanych w telewizji. W latach 2017 – 2024 była związana z Polsatem, gdzie m.in. prowadziła studio Ligi Mistrzów.

Paulina Chylewska od ponad dziesięciu lat działa również na rynku szkoleń z autoprezentacji i wystąpień publicznych. Jest wykładowczynią akademicką, aktywnie wspiera kobiety na rynku pracy.