• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Koncert galowy festiwalu Wodecki Twist 2024 na antenach TVP

17:30, 07.06.2024
Koncert galowy festiwalu Wodecki Twist 2024 na antenach TVP!!! pusty LEAD !!!

Telewizja Polska zaprasza na koncert galowy wyjątkowego wydarzenia -  krakowskiego festiwalu Wodecki Twist 2024. Premiera koncertu „Wodecki Festiwal – przeboje tamtych lat” już w najbliższą sobotę, 8 czerwca o godz. 20:00 w TVP2.

 
Wodecki Twist 2024

Koncert zostanie wyemitowany w TVP2, TVP Polonia, TVP Rozrywka i TVP Kultura i będzie poświęcony muzycznej scenie lat 70. – dekadzie, którą inspirował soul, funk i disco, w której pojawiły się na polskiej scenie barwne osobowości, znakomite głosy i wielkie talenty muzyki rozrywkowej. Organizatorzy widowiska odtworzą tamtą niezapomnianą atmosferę w doborze repertuaru, jego specjalnych aranżacjach, a także w oprawie wizualnej pełnej archiwaliów.

Podczas gali przypomnimy głównie twórczość Zbigniewa Wodeckiego, ale nie zabraknie również muzyki: Anny Jantar, Andrzeja Zauchy, Ady Rusowicz i wielu innych. Udział w koncercie wezmą m.in.: Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Danuta Błażejczyk, Igo, oraz polsko-francuski duet BeMy. Wokalistom towarzyszyć będzie Tomasz Szymuś Orkiestra. Tego wieczoru wręczona zostanie nagroda „W”, która przyznawana jest za: Wszechstronność, Wybitność, Wytrwałość najwybitniejszym polskim muzykom.

Koncert poprowadzony przez Wojciecha Malajkata i Magdę Miśkę-Jackowska odbywa się w ramach trzydniowego krakowskiego Festiwalu Wodecki Twist 2024 organizowanego przez Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego przy współpracy Miasta Kraków.

Emisje koncertu galowego na antenach TVP:

TVP2, 8 czerwca godz. 20:00

TVP Polonia, 8 czerwca, godz. 21:55

TVP Rozrywka, 10 czerwca, godz. 22:55

TVP Kultura, 15 czerwca, godz. 21:55