• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP wygrywa weekend

13:27, 10.06.2024
TVP wygrywa weekend!!! pusty LEAD !!!

W piątek, 7 czerwca prawie 4 mln widzów w momencie najwyższej oglądalności oglądało mecz Polska – Ukraina w TVP1. Tego dnia Jedynka była liderem anten z udziałem na poziomie 12,1%, a grupa TVP notując 25%, udziałów wygrała z konkurencją. W niedzielę, 9 czerwca przebieg wyborów do Europarlamentu najwięcej widzów śledziło na antenach  Telewizji Polskiej. „Wieczór wyborczy – Wybory do Parlamentu Europejskiego” w TVP1, TVP Info i TVP Polonia zgromadził średnio ponad 1,2 mln widzów. W TOP10 programów weekendu aż 7 należało do TVP.

 
fot. PAP

Jedynka była nie tylko na pierwszym miejscu wśród anten w piątek (udział 12,1%), ale także zajęła pozycję lidera całego weekendu z udziałem na poziomie 7,4%. Udział grupy TVP był przez cały miniony weekend wyższy od konkurencji i wyniósł 23,1%.

Spotkanie rozegrane na PGE Narodowym w Warszawie pomiędzy reprezentacjami Polski i Ukrainy obejrzało w TVP1 ponad 3 mln widzów. Udział transmisji wyniósł prawie 29%.

Od 7 czerwca TVP1 i TVP Sport są transmitowane lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Rzymie. Do tej pory największym zainteresowaniem cieszyła się niedzielna transmisja w TVP Sport - obejrzało ją w momencie najwyższej oglądalności prawie 1,2 mln widzów, średnia widownia wyniosła 900 tysięcy widzów (udział 7,9%).