• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Miliony kibiców wybrało sport w TVP

12:39, 11.06.2024
Miliony kibiców wybrało sport w TVP!!! pusty LEAD !!!

W poniedziałek, 10 czerwca reprezentacja Polski wygrała mecz towarzyski z Turcją 2:1. Transmisję spotkania w TVP1 w momencie najwyższej oglądalności śledziło 4,2 mln widzów. Tego dnia Jedynka - z udziałem 12,4% była anteną pierwszego wyboru, a grupa TVP zanotowała udział na poziomie prawie 28%, tym samym deklasując grupy konkurencyjnych stacji.

 
fot. Piotr Nowak / PAP

Wczorajszy mecz reprezentacji Polski z Turcją, rozegrany na Stadionie Narodowym, obejrzało w TVP1 średnio 3,6 mln widzów, co przełożyło się na ponad 31% udziału w paśmie! Transmisja spotkania w TVP1 była najliczniej oglądaną pozycją oferty telewizyjnej dostępnej na rynku. W serwisach internetowych Telewizji Polskiej mecz z Turcją był odtworzony aż 821 tys. razy.

Od 7 czerwca w TVP1 i TVP Sport transmitowane są Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Rzymie. Wczoraj największym zainteresowaniem widzów cieszyła się sesja wieczorna, którą w TVP Sport oglądało średnio 700 tys. widzów, a w momencie najwyższej oglądalności nawet 1,1 mln widzów.


 

Euro 2024 w TVP:

Wszystkie spotkania w ramach Euro 2024 będą transmitowane w Telewizji Polskiej. Mecz otwarcia między Niemcami i Szkocją już w piątek, 14 czerwca w Monachium. Pierwszy mecz Polacy rozegrają z Holandią w niedzielę, 16 czerwca. Transmisje będzie można oglądać również w Internecie, na stronie TVPSPORT.PL, w aplikacji mobilnej TVP Sport, smart tv
i HbbTV. Oprócz samych spotkań, nie zabraknie publicystyki oraz komentarzy ekspertów.