• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z nowymi możliwościami odbioru dźwięku

09:08, 12.06.2024
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z nowymi możliwościami odbioru dźwięku!!! pusty LEAD !!!

Na tę imprezę czeka cały piłkarski świat - już w piątek, 14 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska, jedyny oficjalny nadawca EURO 2024, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T2 z dźwiękiem w najnowszej technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.

 
TVP - oficjalny nadawca EURO 2024

Widzowie będą mieli możliwość wyboru w telewizorach dźwięku stadionowego, który stwarza wrażenie obecności na stadionie - bez dźwięku komentatora, komentarza TVP lub oryginalnego komentarza w jęz. angielskim Euro 2024. Dodatkowo będzie możliwa regulacja poziomu dźwięku komentatora względem dźwięku ze stadionu.

Możliwości te będą dostępne w telewizorach, obsługujących kodowanie dźwięku AC-4, zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 8 grudnia 2020 r. 

Od 13 czerwca nastąpi zmiana standardu nadawania dźwięku 5.1 w TVP1 i TVP2 w cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T2. Zamiast kodowania E-AC3 będzie stosowane kodowanie AC-4. Nadawanie dźwięku podstawowego w stereo pozostanie bez zmian. 

Udostępnienie widzom kodowania AC-4 przez operatorów kablowych i satelitarnych będzie uzależnione od ich uwarunkowań technicznych.