• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Ponad 9 mln widzów obejrzało mecz Polska – Holandia. TVP wygrywa weekend!

15:04, 17.06.2024
Ponad 9 mln widzów obejrzało mecz Polska – Holandia. TVP wygrywa weekend!!!! pusty LEAD !!!

Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP! Udziały TVP1 i TVP Sport wyniosły w tym czasie 68,6%. W piątek transmisję meczu otwarcia, w którym Niemcy zmierzyli się z drużyną Szkocji śledziło w TVP1 i TVP Sport 4,1 mln widzów, przy udziałach 36,5%. W TOP10 programów weekendu aż 9 tytułów należało do TVP, z czego 6 pozycji to mecze Mistrzostw Europy. Emitowany w niedzielę w TVP1 „Teleexpress” oglądało aż 3,5 mln widzów, co pozwoliło uzyskać udział na poziomie 31%. W niedzielę TVP1 z rekordowym udziałem na poziomie 15,6% była anteną pierwszego wyboru, a grupa TVP notując 35,5% udziałów wygrała z konkurencją. Jedynka była nie tylko liderem anten w niedzielę, ale także całego weekendu ze średnim udziałem na poziomie 12,3%. Rekordowy udział na poziomie 8,3% zanotował też TVP Sport. 


 
fot. GettyImages

W niedzielę, 16 czerwca widownię – ponad 9 mln – zgromadził mecz reprezentacji Biało-Czerwonych

z drużyną Holandii, co przełożyło się na udział na rekordowym poziomie 68,6%. Transmisja meczu w TVP1 była najliczniej oglądaną pozycją oferty telewizyjnej dostępnej na rynku w miniony weekend.


W serwisach internetowych Telewizji Polskiej: TVP Sport, TVP VOD i TVP GO mecz Polska – Holandia miał aż 1,6 mln odtworzeń.


W piątek, 14 czerwca rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2024. Tego dnia mecz otwarcia Niemcy – Szkocja w TVP1 i TVP Sport obejrzało 4,1 mln widzów, udział w paśmie wyniósł 36,5%. Wcześniej na Allianz Arena w Monachium odbyła się ceremonia otwarcia mistrzostw Europy, którą na obu antenach Telewizji Polskiej oglądało 2,6 mln widzów (udział 23,3%).


„Teleexpress”, nadawany w TVP1 tuż po meczu naszej reprezentacji, z rekordową widownią

3,5 mln osób i udziałem w paśmie na poziomie 31%, znalazł się na drugim miejscu w TOP10 wszystkich programów weekendu.


W niedzielę także główny program informacyjny Telewizji Polskiej „19.30” nadawany w TVP1 zanotował wysoką oglądalność i trafił do TOP10 programów weekendu. Łącznie w TVP1 i TVP Info oglądało go 1,5 mln widzów, co pozwoliło uzyskać 12,7% udziału w paśmie.


Telewizja Polska – jedyny oficjalny nadawca Euro 2024 w Polsce – na czas turnieju przygotowała specjalną ofertę programową, a w niej poszerzone studia, dedykowane programy i wyjątkowe relacje ze sztabu naszej reprezentacji. Transmisje większości 51 spotkań w TVP1 i TVP2. TVP Sport pokaże wszystkie mecze. Wszystkie skróty, retransmisje i najciekawsze materiały kibice znajdą na stronie TVPSPORT.PL, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz Smart TV. Warto odwiedzać także nasz kanał YouTube, na którym TVP Sport pokaże transmisje w nowej technologii Hawk-Eye. Obszerne analizy na temat gry każdej z drużyn w Taktycznym Niezbędniku Kibica TVP Sport.


Turniej potrwa do 14 lipca. Harmonogram kolejnych spotkań reprezentacji Polski:


·        Polska – Austria (Dariusz Szpakowski, Grzegorz Mielcarski) – piątek, 21 czerwca, studio od godz. 17:30 w TVP1


·        Francja – Polska (Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow) – wtorek, 25 czerwca, studio od godz. 17:30 w TVP1


W całej Polsce zalegalizowano już 1500 Stref Kibica (prawie 1800 ekranów). Wszystkie miejsca, które legalnie transmitują Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2024 są dostępne na Oficjalnej Liście Stref Kibica. W związku z dużym zainteresowaniem publicznymi pokazami meczów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2024 Telewizja Polska przedłuża proces udzielania zgód i licencji na organizację stref kibica Euro 2024 do 14 lipca, czyli do końca turnieju.


 

Dane: Nielsen Media, in home+OOH