• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Telewizja Polska ponownie celem ataku hakerów

18:53, 21.06.2024
Telewizja Polska ponownie celem ataku hakerów!!! pusty LEAD !!!

Telewizja Polska ponownie stała się celem zaawansowanego ataku cybernetycznego. Tym razem infrastrukturę informatyczną nadawcy zaatakowano w trakcie transmisji online meczu Polska – Austria rozgrywanego podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2024. TVP szybko zneutralizowała zagrożenie, ale dla zapewnienia nieprzerwanej transmisji spotkania w internecie przygotowała alternatywne rozwiązanie.

 
Logo TVP

Celem dzisiejszego ataku typu DDoS (Distributed Denial of Service) było przeciążenie serwerów Telewizji Polskiej i doprowadzenie do poważnych zakłóceń lub całkowitego uniemożliwienia odbioru transmisji online meczu z Austrią, zarówno na stronach internetowych, jak i w aplikacjach mobilnych TVP. Nadawca szybko zneutralizował zagrożenie i przywrócił prawidłowe działanie swoich usług. Zastosowano zaawansowane procedury ochrony w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz mechanizmy równoważenia obciążenia serwerów ruchem i dynamicznego skalowania zasobów systemowych. Ponadto, dla zapewnienia nieprzerwanej transmisji meczu Polska – Austria w internecie, Telewizja Polska przygotowała alternatywne rozwiązanie - stronę mecz.tvp.pl, na której bez zakłóceń można oglądać całe spotkanie.


Telewizja Polska notorycznie odnotowuje próby ataków hakerskich, dlatego firmowi eksperci odpowiedzialni za utrzymanie usług internetowych są postawieni w stan najwyższej gotowości i współpracują z kluczowymi dostawcami internetu. Ostatnio do tak dużego ataku DDoS na serwery TVP doszło w czwartek, 20 czerwca br., a do poprzedniego kilka dni wcześniej, w trakcie meczu Polska – Holandia, również rozgrywanego w ramach Euro 2024. Oba ataki szybko udało się odeprzeć.


Telewizję Polską w analizie zdarzenia wspierają eksperci z NASK. Ze względów bezpieczeństwa TVP nie ujawnia więcej szczegółów na temat ostatnich ataków.