• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Ponad 3,1 mln widzów meczu Francja – Senegal na antenach TVP

13:10, 17.06.2026
Ponad 3,1 mln widzów meczu Francja – Senegal na antenach TVP!!! pusty LEAD !!!

TVP1 utrzymuje pozycję lidera anten, a grupa TVP wygrywa pod względem udziałów w rynku telewizyjnym z pozostałymi nadawcami. Transmisję meczu Francja – Senegal obejrzało łącznie ponad 3,1 mln widzów.

 
fot. Getty Images

Wczoraj TVP1 była anteną pierwszego wyboru zarówno w grupie wszystkich widzów (10,2%), jak i w kategorii wiekowej 16-59 (10,1%) i 16-49 (10,6%). Grupa TVP – w tych kategoriach widzów – zanotowała najwyższy udział wśród nadawców (29,3% w gr. 4+ i ponad 28% w grupach 16-59 i 16-49).

Największą widownię zgromadził mecz Francja – Senegal, który w TVP1 i TVP Sport obejrzało ponad 2,8 mln widzów, co pozwoliło antenom uzyskać 29,7% udziału w paśmie. Transmisję online oglądało ponad 300 tys. użytkowników.


Dane: Nielsen Media, AMR, CSHR% consolidated+2 plus OOH, Gemius (pomiar widowni internetowej)