Film opiera się na wypowiedziach znanych ekologów, którzy kiedyś byli zagorzałymi przeciwnikami energetyki jądrowej. Byli oni znani jako działacze ruchu antyatomowego w swoich krajach. Jednak wiedza o energetyce jądrowej, którą zdobyli sprawiła, że doszli do wniosku, że energetyka jądrowa jest źródłem, które nie tylko może, ale wręcz musi odegrać kluczową rolę w produkcji energii elektrycznej w przyszłości.
Bohaterowie filmu to ekolodzy, których motorem działania była i jest walka o planetę, którzy zdecydowali się bronić swoich przekonań.
Film wzbogacony jest wieloma ciekawymi wizualizacjami. Najbardziej ekspresyjnym obrazem w filmie jest mała kostka uranu – w pewnym sensie symbol energetyki jądrowej, umieszczona również na plakacie filmu w skali 1:1, pod którą jest napis: „A jeśli ta kostka wystarczyłaby do wyprodukowania energii elektrycznej, z której będziesz korzystać przez całe swoje życie?”. Zdjęcia do filmu powstały na 4 kontynentach. Zawiera on wiele historycznych materiałów archiwalnych dotyczących energetyki jądrowej. Współczesne relacje z Fukushimy i Prypeci na Ukrainie oraz Paryża, Los Angeles, Tokio, Kijowa, Rio de Janeiro, New Hampshire, Czarnobyla. Film stanowi dla większości odbiorców impuls do dyskusji i zastanowienia się nad tematem energii i energetyki jądrowej, zwłaszcza w obliczu obowiązujących wymogów polityki klimatycznej, przy ciągle rosnącym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. W styczniu 2013 roku film otwierał Sundance Film Festival – największy przegląd kina niezależnego w USA.