• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Telewizja Polska potwierdza udział w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji – Sztokholm 2016

16:00, 05.10.2015
Telewizja Polska potwierdza udział w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji – Sztokholm 2016!!! pusty LEAD !!!

TVP1 oraz TVP Polonia pokażą „na żywo” koncerty półfinałowe i wielki finał Eurowizji, natomiast TVP Rozrywka na swojej antenie zaprezentuje powtórki wszystkich trzech koncertów. Pod koniec lutego przyszłego roku TVP poinformuje, który wykonawca i z jaką piosenką będzie reprezentował Polskę w tym prestiżowym konkursie.


Podziel się:  Więcej
61. Konkurs Piosenki Eurowizji odbywał się będzie w Szwecji. Pierwszy półfinał Konkursu zaplanowany jest na 10 maja, drugi na 12 maja, zaś wielki finał odbędzie się 14 maja. Miastem-gospodarzem został Sztokholm, a na miejsce koncertów wybrano Globe Arenę mieszczącą około 16 tys. widzów. Organizatorem Konkursu jest EBU oraz publiczny szwedzki nadawca SVT. Hasło kolejnej edycji konkursu nie zostało jeszcze przez organizatorów ogłoszone.

Telewizja Polska z dużym sukcesem powróciła na scenę Eurowizji w 2014 roku. Od dwóch lat konkurs piosenki Eurowizji ma najlepsze wyniki oglądalności w historii jego krajowych transmisji (około 5,5 mln widzów oglądało finały Eurowizji w latach 2014-2015).

Centrum Informacji TVP