• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Komunikat Centrum Informacji TVP

13:20, 21.10.2015
Komunikat Centrum Informacji TVP!!! pusty LEAD !!!

W związku z licznymi publikacjami prasowymi dotyczącymi wczorajszego (20 bm.) incydentu przed budynkiem Telewizji Polskiej, informujemy, że:


Podziel się:  Więcej
Zgodnie z uzgodnionymi ze wszystkimi Komitetami Wyborczymi regułami dostępu do wtorkowej Debaty w TVP Liderzy Komitetów biorący udział w Debacie oraz osoby towarzyszące mieli wchodzić do gmachu TVP wyłącznie na podstawie specjalnie wydanych identyfikatorów:

• Identyfikatory czerwone, upoważniające do wejścia do strefy studyjnej (strefa 2A i 2: dostęp do garderoby i do studia) dla Liderów Komitetów oraz 10 osób towarzyszących

• Identyfikatory żółte, w liczbie po 25 osób dla każdego z Komitetów Wyborczych, upoważniające do przebywania w holu budynku B (strefa 3).

Informacje te zostały przekazane Komitetom pisemnie 15 października br. i zostały zaakceptowane przez wszystkie Komitety. Trzy godziny przed wtorkową Debatą przedstawiciele KW PiS zażądali podwojenia liczby identyfikatorów umożliwiających dostęp do garderoby i studia Debaty (2A i 2). Spełnienie tych oczekiwań nie było jednak możliwe - każdy z Komitetów otrzymał tę samą liczbę identyfikatorów.

Podkreślamy, że wszystkie osoby wchodzące do TVP na podstawie wydanych identyfikatorów podlegały tym samym zasadom kontroli bezpieczeństwa i zobowiązane były do poddania się kontroli pirotechnicznej. Wyłączeniu z kontroli pirotechnicznej przeprowadzanej przez Biuro Ochrony Rządu we współpracy z Ochroną TVP podlegał tylko Lider Komitetu oraz osoby posiadające identyfikator w kolorze czerwonym.

Całkowicie nieprawdziwa jest zatem informacja, że kontroli podlegały wyłącznie osoby z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Zapewniamy, że TVP dołożyła wszelkich starań, by – we współpracy z Biurem Ochrony Rządu - zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom i obserwatorom Debaty. Do TVP nie dotarła informacja, by pozostałe Komitety zgłaszały jakiekolwiek zastrzeżenia do procedur kontroli i bezpieczeństwa.


Centrum Informacji TVP