• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nowy Zarząd TVP S.A.

19:04, 08.01.2016
Nowy Zarząd TVP S.A.!!! pusty LEAD !!!

W piątek, 8 stycznia br. funkcję Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A. objął Jacek Kurski. Członkiem Zarządu został Maciej Stanecki.

 
Od lewej: Maciej Stanecki, członek Zarządu TVP i Jacek Kurski, prezes Zarządu TVP. FOTO: PAP

Podziel się:  Więcej
- Telewizja Polska byłą zawsze dla mnie wielką miłością. Zostawiłem tutaj wiele lat życia jako pracownik. Powierzenie przez Ministra Skarbu Państwa funkcji Prezesa Zarządu traktuję jako honor i zobowiązanie. Zobowiązanie do przywrócenia standardów uczciwej informacji, uczciwej debaty, uczciwej walki nieskrępowanych przeciwieństw różnych opcji patrzenia na świat – powiedział Jacek Kurski, Prezes TVP podczas spotkania z dziennikarzami.

Nowy Prezes TVP zapowiedział, że wkrótce ukaże się jego tekst w sprawie planowanych zmian w telewizji publicznej, a w zarządzanej przez niego spółce zostanie sporządzony audyt. - Teraz będzie nam przyświecała zasada BBC, że to co dobre musi być popularne, a to co popularne musi być dobre. Misją może być rzetelna informacja, uczciwa publicystyka, misją mogą być filmy. Cała misja telewizji publicznej może się odbywać 24 godziny na dobę. Po to tu jesteśmy, dlatego mogę państwu złożyć zobowiązanie, że przez ten czas, kiedy będę kierował telewizją publiczną, dochowam wierności zasadom, standardom, które są u podstaw naszej firmy. Dajcie nam kredyt zaufania – poprosił.

Maciej Stanecki, Członek Zarządu TVP S.A. z optymizmem myśli o zmianach, które nastąpią w Telewizji Polskiej. - Mam nadzieję, że będą wracali widzowie, zwłaszcza młodzi, i że będą mieli możliwość współpracy z telewizją - powiedział. Na stanowisko dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został powołany Mariusz Pilis.

Centrum Informacji TVP