• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Premiera dokumentu TVP1 „Naprzeciw bankom”

12:03, 22.03.2016
Premiera dokumentu TVP1 „Naprzeciw bankom”!!! pusty LEAD !!!

TVP1 zaprasza na film dokumentalny „Naprzeciw bankom” w reżyserii Andrzeja Kałuszki. Film porusza jeden z najbardziej palących problemów współczesnego życia w Polsce – losu ludzi zwanych „frankowiczami”. Premiera dokumentu odbędzie się 30 marca o godz. 21:25 w TVP1.


Podziel się:  Więcej
Realizowany przez ponad rok film pokazuje narodziny ruchu sprzeciwu wobec działań banków. Blisko 700 tysięcy osób wraz z rodzinami stanęło w obliczu utraty całego majątku, gdyż mimo spłacanych przez wiele lat rat i odsetek kwota kredytu do spłaty nie tylko nie pomniejsza się, ale znacząco wzrasta. Manifestacje i działania ruchu „frankowiczów” wpłynęły na wyniki wyborów prezydenckich i parlamentarnych zmuszając polityków do zajęcia się problemem.

W filmie wypowiadają się kredytobiorcy opowiadający o pułapce, w jaką wpadli, o spłacanych wielkich pieniądzach, procesach, licytacjach, komornikach i walce z żądaniami banków. Głos zabierają również eksperci analizujący sytuację i próbujący znaleźć wyjście z impasu. Film kończy się zgłoszeniem przez Prezydenta RP projektu ustawy do sejmu. Kredytobiorców czeka dalsza walka o właściwy kształt i uchwalenie ustawy.

Reżyseria, zdjęcia, muzyka: Andrzej Kałuszko

Premiera w TVP1: 30 marca, godz.21:25.