• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Eurowizyjna rywalizacja w TVP

10:29, 29.04.2016
Eurowizyjna rywalizacja w TVP!!! pusty LEAD !!!

Telewizja Polska pokaże na swoich antenach dwa półfinały oraz finał tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji 2016. Zmagania europejskich reprezentantów, a przede wszystkim Michała Szpaka, obejrzą widzowie TVP1, TVP HD, TVP Polonia, TVP Rozrywka, a także użytkownicy serwisu TVP.PL.

 
Logo

Podziel się:  Więcej
„Come together” – to hasło tegorocznej 61. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Telewizję Polską, a tym samym nasz kraj, zaprezentuje Michał Szpak, który w drugim półfinale (12 maja) zaśpiewa piosenkę pt. „Color of Your Life". Droga Michała do Sztokholmu prowadziła m.in. przez Amsterdam, Tel Awiw i Londyn, gdzie wystąpił na specjalnych koncertach promujących tegoroczne wydarzenie.

- To był niezwykły czas, w którym poznałem wielu uczestników. Tworzyliśmy - jak sądzę - całkiem zgraną grupę, w której nie było czuć rywalizacji. Mój występ spotkał się z wielkim entuzjazmem w Amsterdamie, naprawdę czułem się ogromnie wzruszony. Tel Awiw to miejsce, które dodało mi energii, a w Londynie wystąpiłem w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w mieście. To ogromny zaszczyt móc dzielić tyle czasu z tak znakomitymi wykonawcami - mówi Michał Szpak. Entuzjazm artysty dzieliła nie tylko publiczność w tych miastach czy internauci, którzy najczęściej odtwarzali jego występy, ale także bukmacherzy, których zakłady podniosły notowania Polaka o kilka pozycji.

W pierwszym półfinale konkursu (10 maja) wystąpią reprezentanci takich krajów, jak: Finlandia, Grecja, Mołdawia, Czechy, Rosja, Austria, Cypr, Islandia, Węgry. W drugim półfinale (12 maja) fani Eurowizji będą mogli głosować na: Litwy, Łotwy, Szwajcarii, Izraela, Australii, Danii, Ukrainy, Norwegii, Belgii, Słowenii, Macedonii, Ukrainy i Polski. W finale (14 maja) wystąpią zwycięzcy pierwszego i drugiego półfinału oraz wykonawcy z tzw. „wielkiej piątki” czyli: Niemiec, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch, oraz przedstawiciel gospodarzy – Szwecji. Tradycyjnie, polskim komentatorem konkursu Eurowizji 2016 będzie Artur Orzech. Wszystkie koncerty tegorocznej Eurowizji Telewizja Polska pokaże na żywo w Jedynce i TVP Polonia oraz powtórkowo w TVP HD i TVP Rozrywka. Konkursowe zmagania będą też mogli śledzić internauci na stronie TVP.PL oraz w serwisie specjalnym EUROWIZJA.TVP.PL.

http://eurowizja.tvp.pl/

Pierwszy półfinał, transmisja w TVP1 i TVP Polonia – 10 maja, godz. 21.00 Drugi półfinał, transmisja w TVP1 i TVP Polonia – 12 maja godz. 21:00 Finał Konkursu Eurowizji, transmisja w TVP1 i TVP Polonia – 14 maja, godz. 21.00

W pozostałych dwóch kanałach widzowie będą mogli obejrzeć pierwszy półfinał - 11 maja, w TVP Rozrywka o godz. 21:15 i w TVP HD o godz. 23:00, drugi półfinał – 13 maja, w TVP Rozrywka o godz. 21:15 i w TVP HD o godz. 23:00 oraz finał Eurowizji 2016 – 15 maja, w TVP Rozrywka o godz.21:30 i w TVP HD o godz.15:30.

Centrum Informacji TVP