• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

VOD.TVP.pl z prawami do transmisji ESPORT NOW 2016

12:29, 06.05.2016
VOD.TVP.pl z prawami do transmisji ESPORT NOW 2016!!! pusty LEAD !!!

W tym roku polski Turniej eSportowy po raz pierwszy emitowany będzie przez Telewizję Polską na stronach vod.tvp.pl.

 
Logo

Podziel się:  Więcej
ESPORT NOW 2016 odbędzie się 28-29 maja we wrocławskiej Hali Stulecia. To jedno z największych wydarzeń e-sportowych w Polsce, po raz pierwszy realizowane z tak dużym rozmachem. W turnieju wezmą udział czołowi zawodnicy gier: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legend HearthStone oraz StarCraft 2, a pula nagród opiewać będzie na blisko 100 000 zł.

W rozgrywkach Counter-Strike: Global Offensive spotkają się cztery czołowe, zaproszone polskie drużyny: Lounge Gaming, Team AGG (ex-Vexed), noMERCY HyperX oraz Team Refuse. Kolejna czwórka została wyłoniona z otwartych eliminacji na stronie fe challenge.com. Są to między innymi Team INETKOXTV oraz ex PGT Gaming.

W Turnieju League of Legends wezmą udział: zespół Jakuba "Kubona” Turewicza – Illuminar Honor Gaming oraz formacja stworzona przez starych wyjadaczy polskiej sceny, czyli Not Good Anymore z Krystianem „Czaru” Przybylskim na czele. Nie zabraknie też innych, znanych, reprezentujących Polskę na arenie międzynarodowej graczy jak Niq czy Celaver. Podobnie jak w przypadku CS:GO, cztery drużyny zostały zaproszone, a cztery wyłoniono w drodze otwartych kwalifikacji na fechallenge.com.

Zmagania w League of Legends skomentuje w pełni kontrastowy duet: wybuchowy Norbert „Dis” Gierczak, oraz stoicko spokojny Damian „Nervarien” Ziaja. W Counter strike: Global Offensive komentował będzie jeden z największych streamerów na świecie Piotr „Izak” Skowyrski wraz ze swoim telewizyjnym kolegom – Patrykiem „Easym” Dzięciołem.

Na czas turnieju w serwisie sport.tvp.pl uruchomiana zostanie specjalna sekcja dedykowana turniejowi. Widzowie będą mogli obejrzeć za darmo wszystkie mecze z turnieju. Krzysztof Sufin, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP podkreśla wagę tego wydarzenia:
- Esport zyskuje wśród młodych coraz większą popularność, większą czasami niż inne sporty. Dostrzegamy to i uważamy, że obowiązkiem telewizji publicznej jest być tam, gdzie skupiają się emocje jej młodszej widowni. Zamierzamy rozwijać naszą obecność w tym segmencie.

Centrum Informacji TVP