• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Bake Off - Ale ciacho!“ w jesiennej ramówce Dwójki

08:10, 04.07.2016
„Bake Off - Ale ciacho!“ w jesiennej ramówce DwójkiOd wytrawnych bułeczek, przez ciastka i inne drobne słodkości, po imponujące torty weselne! Wygra ten, kto wykaże się nie tylko kulinarnym kunsztem, ale także pomysłowością i kreatywnym myśleniem. Nowy program „Bake off - Ale ciacho!“ już we wrześniu zadebiutuje na antenie TVP2.

Od wytrawnych bułeczek, przez ciastka i inne drobne słodkości, po imponujące torty weselne! Wygra ten, kto wykaże się nie tylko kulinarnym kunsztem, ale także pomysłowością i kreatywnym myśleniem. Nowy program „Bake off - Ale ciacho!“ już we wrześniu zadebiutuje na antenie TVP2.

Dwunastu cukierników-amatorów przystąpi do walki o tytuł Króla Wypieków. Aby go zdobyć, będą musieli podołać wielu trudnym i podchwytliwym zadaniom, a ich pracy cały czas czujnie przyglądać się będą jurorzy. Co tydzień jedna osoba opuści program. Tę emocjonującą, a równocześnie wyjątkowo słodką rywalizację już od września będą mogli śledzić widzowie TVP2.

Program zostanie zrealizowany na podstawie cieszącego się ogromną popularnością brytyjskiego formatu „The Great Bake Off” stworzonego przez Love Productions i pokazywanego już w 21 krajach. To jeden z bezapelacyjnych hitów emitowanych w stacji BBC1 – w 2015 roku był najchętniej oglądanym programem w Wielkiej Brytanii z widownią na poziomie 15 milionów! „Ale ciacho!” to także jeden z pierwszych wspólnych projektów BBC Worldwide i Telewizji Polskiej, który powstanie na mocy podpisanego przez obydwu nadawców porozumienia o współpracy handlowej.

W każdym z dziesięciu odcinków uczestnicy zmierzą się z trzema zadaniami. Pierwsze to „Autorski wypiek popisowy”. Uczestnicy będą mogli wybrać dowolnie przepis w ramach narzuconego przez jury tematu. Drugie zadanie ma zawierać element zaskoczenia i służyć sprawdzeniu umiejętności technicznych: przepis na wypiek zostanie ujawniony tuż przed startem. W trzeciej konkurencji będzie liczyć się przede wszystkim kreatywność. Pod koniec każdego odcinka jedna z osób zdobędzie tytuł Gwiazdy Wypieków danego tygodnia. Uczestnik, który zrobi najmniejsze wrażenie na sędziach opuści program. Z każdym tygodniem jurorzy będą podnosić poprzeczkę. Finaliści stoczą zacięty i emocjonujący bój o zaszczytny tytuł Króla Wypieków. W programie nie zabraknie także odniesień do rodzimych tradycji kulinarnych, a prowadzący – w poszukiwaniu najsłodszych zakątków Polski - będą zaglądać do licznych lokalnych cukierni, kawiarni i piekarni.

Premiera już we wrześniu 2016 roku na antenie TVP2!