• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP INFO nadaje w HD

12:12, 28.12.2017
TVP INFO nadaje w HD!!! pusty LEAD !!!

Od dnia 28 grudnia 2017 r. TVP Info jest nadawany w standardzie HD. Od tej pory widzowie tego dynamicznie rozwijającego się kanału informacyjnego mogą oglądać ważne wydarzenia z kraju i ze świata w najwyższym standardzie obrazu.

 
TVP INFO

Podziel się:  Więcej
28.12.2018 roku zakończył się etap dostosowania kanału TVP INFO do nadawania w wysokiej rozdzielczości obrazu (High Definition). Kanał informacyjny Telewizji Polskiej S.A. jest już dostępny w najlepszej jakości zarówno w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX3), na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) jako kanał FTA, jak i u operatorów kablowych i satelitarnych na terenie całego kraju.

- Nadrabiamy zapóźnienia technologiczne, jakie zastaliśmy w obszarze nadawania sygnału INFO. – mówi Prezes Zarządu TVP Jacek Kurski. – Podniesienie jakości do poziomu HD było według mnie koniecznością, ale zarazem oczywistym krokiem. Zależy mi, aby widzowie TVP Info mogli oglądać najważniejsze wydarzenia nie tylko pokazane ciekawie i atrakcyjnie - co znajduje potwierdzenie we wzrostach oglądalności tego kanału- ale także w najwyższej możliwej jakości. Jestem dumny, że udało się nam doprowadzić do tego w roku, w którym kanał TVP Info obchodzi swoje 10 urodziny – podkreśla Prezes TVP.

Udziały TVP INFO w grudniu wyniosły 4,06%, co oznacza, że antena ta jest liderem wśród kanałów Informacyjnych.