Dwór wawelski i dwór świdnicki będą się splatać, by dopełnić i oddać, jak najszerzej historię Polski. Twórcy serialu sięgną zarówno do wydarzeń, których kulisy nie są znane szerokiej widowni, jak i do faktów, które każdy z widzów pamięta ze szkoły. Sympatycy telenoweli dowiedzą się m.in.: jak doszło do podpisania z Krzyżakami pokoju w Kaliszu, jaka historia kryje się za zdobyciem Wschowy, co spowodowało konflikt Bolka z Janem Luksemburskim, na czym polegała rozpaczliwa walka o wygraną w wojnie polsko-czeskiej oraz czy Kazimierz był rozczarowany brakiem syna.
Atrakcją dla widzów będą również niezwykłe losy królowej Elżbiety Węgierskiej – siostry Kazimierza Wielkiego, która w daremnej walce o życie syna, ruszy z wyprawą do Rzymu i Neapolu. Wdowa, matka królów, kobieta na szczycie, a jednocześnie bardzo samotna.
- Mamy nadzieję, że poznawanie losów tej niezwykłej piastowskiej trójki – Kazimierza Wielkiego, Bolka II Małego, Elżbiety Węgierskiej będzie przyjemnością dla widza. Chcemy, aby drugi sezon „Korony królów” podtrzymał zainteresowanie historią, zachęcamy do szukania ciekawostek o młodszym bracie Bolka – Henryku, o bitwach, układach małżeńskich i dramatycznych wyborach. Zapraszamy przed telewizory już we wrześniu – mówią twórcy serialu.
Andrzej Hausner
Ur. 18 maja 1981 r. w Katowicach. W 2004 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. 03.12.2004 na scenie Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie odbył się jego Debiut teatralny w roli Saszy w "Letnikach" Maksyma Gorkiego w reż. Grzegorza Wiśniewskiego
Aktor znany jest z ról w serialach: „M, jak miłość”, „Na dobre i na złe, „Ojciec Mateusz”, „Egzamin z życia” i „Na Wspólnej”.
Znany również z dubbingu takich produkcji kinowych jak: „Więzień labiryntu”, „Madagaskar 3”, „Bardzo fajny Gigant”, „Jack, pogromca olbrzymów”.