• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„OdNowa” - Konkurs Telewizji Polskiej na najlepsze projekty scenariuszowe rozstrzygnięty

11:04, 31.03.2021
„OdNowa” - Konkurs Telewizji Polskiej na najlepsze projekty scenariuszowe rozstrzygnięty!!! pusty LEAD !!!

Telewizja Polska S.A. rozstrzygnęła cieszący się olbrzymim zainteresowaniem konkurs scenariuszowy „OdNowa”. Spośród ponad tysiąca nadesłanych propozycji wyłoniono laureatów w kategoriach serialowych i filmów fabularnych.

Konkurs skierowany do osób zawodowo lub amatorsko piszących scenariusze cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do Telewizji Polskiej wpłynęło ponad tysiąc zgłoszeń filmów fabularnych o tematyce dotyczącej stanu wojennego, okresu transformacji po 1989 roku, a także o charakterze komedii bożonarodzeniowej czy wielkanocnej oraz scenariusze seriali na oryginalne projekty o tematyce obyczajowej, sensacyjnej, historycznej, familijnej, obyczajowo-komediowej i paradokumentalnej.

Komisja Konkursowa obradująca w kilku etapach, dokonała wyboru zwycięskich projektów w dwunastu kategoriach, zarówno serialowej jak i filmowej edycji konkursu. Wyłoniono najciekawsze artystycznie projekty scenariuszy, które w najlepszym stopniu oddają założenia tematyczne zawarte w regulaminach konkursów.

Laureaci, w zależności od kategorii w jakiej złożyli projekty, otrzymają nagrody w wysokości od 10.000 do 30.000 tysięcy złotych.

W załączeniu lista Laureatów Konkursu „OdNowa” na projekty scenariuszowe seriali i na scenariusze filmów fabularnych, oraz regulaminy dotyczące konkursu.