Thriller psychologiczno-polityczny „Zima pod znakiem Wrony” to wciągająca opowieść osadzona w surrealistycznej, filmowej Warszawie grudnia 1981 roku – tuż po wprowadzeniu stanu wojennego. Film opowiada historię brytyjskiej profesor psychiatrii, Joan Andrews, która trafia do Polski na międzynarodową konferencję, nieświadoma dramatycznych wydarzeń, które właśnie się rozpoczynają. Gdy zostaje niespodziewanie uwięziona w sparaliżowanej Warszawie, wikła się w osobliwą grę szpiegowską.
Scenariusz filmu, inspirowana opowiadaniem „Profesor Andrews w Warszawie” autorstwa laureatki literackiej Nagrody Nobla i Man Booker Prize Olgi Tokarczuk, został wyróżniony specjalną nagrodą na Cannes ScripTeast 2018. Film powstał w koprodukcji międzynarodowej, z udziałem Polski, Luksemburga i Wielkiej Brytanii.
W głównych rolach występują: Lesley Manville, Zofia Wichłacz, Andrzej Konopka, Sascha Ley oraz Tom Burke. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Naumiuk PSC, a muzykę skomponował Emre Sevindik.
Za reżyserię filmu odpowiada Kasia Adamik, laureatka Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie za „Pokot”, który stworzyła wspólnie z Agnieszką Holland. Scenariusz do „Zimy pod znakiem Wrony” napisały: Sandra Buchta, Lucinda Coxon i Kasia Adamik.
Produkcja: Wild Mouse Production, Film Produkcja, Iris Productions, Film and Music Entertainment Ltd
Koprodukcja: Telewizja Polska S.A., Silesia Film
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Film Fund Luxembourg, UK Global Screen Fund
Film trwa 112 minut, został zrealizowany w języku polskim i angielskim, a jego światowa premiera będzie jednym z wydarzeń specjalnych tegorocznego TIFF.