• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Czerwone gitary i pół wieku” – premiera w cyklu „Oglądaj z Andrzejem Fidykiem”

16:22, 01.09.2015
„Czerwone gitary i pół wieku” – premiera w cyklu „Oglądaj z Andrzejem Fidykiem”!!! pusty LEAD !!!

W najbliższy czwartek, 3 września o godz. 22:20 Jedynka zaprosi na opowieść Macieja Wróbla o legendarnym zespole Czerwone Gitary. Film przedstawia muzyków zespołu po pięćdziesięciu latach od powstania grupy.

 
"Czerwone Gitary"

W filmie „Czerwone gitary i pół wieku” wykorzystano archiwalne materiały, które są w zasobach Telewizji Polskiej, fragmenty koncertów, stare teledyski i wywiady z gwiazdami.

Motywem przewodnim filmu jest trasa koncertowa, podsłuchane w busie rozmowy, atmosfera przed wyjściem na scenę. W filmie pojawiają się też znani muzycy, którzy słuchali Czerwonych Gitar, krytycy muzyczni oraz fani. Jednym z elementów filmu jest wielki jubileuszowy koncert, który zespół zagrał 14 marca 2015 w Gdańsku.

Obecny skład zespołu różni się od pierwotnego, a jedynym muzykiem, który gra i śpiewa w zespole od początku jest Jerzy Skrzypczyk. Pozostali albo grają z przerwami od 1965 roku, albo dołączyli do grupy znacznie później. Są to z reguły ludzie, którzy w młodości słuchali Czerwonych Gitar - legendy polskiego big - bitu. Byli ich fanami, a dziś mogą współtworzyć nowy repertuar.