Projekt dokumentalny „Moje 89 pokolenie” zrealizowany dla Redakcji Filmu Dokumentalnego i Reportażu TVP2 oraz serial telewizyjny Redakcji Filmu Fabularnego i Seriali w Dwóce pt. „Służby specjalne” zostały wybrane do programu konferencji INPUT 2016 spośród ponad 250 programów telewizyjnych nadawców publicznych ze wszystkich kontynentów.
Produkcje TVP2 zostaną zaprezentowane międzynarodowej społeczności wśród 80 produkcji telewizyjnych z 30 krajów świata w kanadyjskim Calgary.
Międzynarodowa Konferencja Telewizji Publicznych INPUT 2016 odbędzie się w Calgary w dniach 8-12 maja br. Organizatorem INPUT 2016 jest kanadyjski nadawca publiczny Canadian Broadcasting Corporation.
Więcej informacji na temat INPUT 2015 na stronie
www.input-tv.org.
Projekt
„Moje 89 pokolenie” to crowdsourcingowy film dokumentalny, który składa się z materiałów nagranych przez samych bohaterów – młodych ludzi urodzonych po 1989 roku. Zwróciliśmy się do nich z apelem o nadsyłanie filmów. Spośród kilkudziesięciu godzin nadesłanych materiałów wybraliśmy siedmioro głównych bohaterów, którzy przeżywają swoje pierwsze miłości, zdrady, rozstania oraz pragną realizować marzenia. Poznajemy historie Wojtka, Eli, Mikołaja, Martyny, Adama, Łukasza i Małgosi. To osoby pełne pasji, próbujące realizować swoje marzenia, pragnące kochać oraz dzielić się swoją miłością i wzruszeniami, choć nie zawsze im się to udaje. Wojtek jedzie na casting, Martyna wróciła z podróży autostopowej we Francji, Adam mieszka w Wielkiej Brytanii, Małgosia szuka miłości, Ela jest pianistką, Mikołaj to student psychologii, który spędza wakacje z przyjaciółką Jolą, Łukasz odwiedza miejsce, które zna z hip-hopowego teledysku. W tym filmie pokolenie tworzy tło. To film o miłości i marzeniach ludzi, którzy wkraczają w dorosłe życie.
„Służby specjalne” to swoisty melanż thrillera politycznego, filmu sensacyjnego i psychologicznego, ze zręcznie wplecionymi w te historie codziennymi problemami i radościami głównych bohaterów. Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych służb informacyjnych, politycy orientują się, że państwo pozbawiono„ oczu i uszu”. W miejsce dawnych służb zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in.: niepokorna, wyrzucona z poprzedniej formacji, podporucznik Aleksandra Lach, kapitan Janusz Cerat, który wrócił z misji w Afganistanie oraz były funkcjonariusz SB, pułkownik Marian Bońka.
Zespół Rzecznika Prasowego TVP