Nabożeństwo „Droga Miłosierdzia” składać się będzie z trzech części podzielonych na stacje. Pierwsza część nabożeństwa dotyczy spotkania w blasku wiary, podczas publicznej działalności Jezusa, kiedy głosił Dobrą Nowinę i dokonywał cudownych dzieł. Druga część dotyczy upokorzenia i cierpienia, jakiego doświadczył Jezus, kiedy sam potrzebował miłosierdzia ze strony ludzi. Trzecia część „Drogi Miłosierdzia” to spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym, który wysłał w świat swych uczniów, by głosili wiarę, nadzieję, miłość, pokój oraz miłosierdzie.
Każde spotkanie na „Drodze Miłosierdzia” rozpoczyna się od fragmentu Ewangelii, by w skupieniu przeżyć to wyjątkowe wydarzenie. I by zrozumieć, że historia uwieczniona na kartach Ewangelii jest wciąż aktualna i wciąż się dokonuje. Podczas nabożeństwa przywoływane będą fragmenty „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny oraz encykliki o Bożym Miłosierdziu „Dives in misericordia” św. Jana Pawła II, a także papieskie teksty mówiące o tajemnicy pochylenia się Boga nad ludzką słabością.
Wyjątkową scenerią wydarzenia, związaną bezpośrednio ze świadkami Bożego Miłosierdzia, jest Bazylika Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Tu znajduje się grób św. Siostry Faustyny oraz Centrum „Nie lękajcie się” z relikwiami krwi św. Jana Pawła II.
Centrum Informacji