Jurorzy oceniający spektakle telewizyjne główną nagrodę przyznali zmarłemu reżyserowi Marcinowi Wronie oraz aktorom grającym w spektaklu „Ich czworo”: Małgorzacie Kożuchowskiej, Arturowi Żmijewskiemu, Mai Ostaszewskiej, Agacie Buzek i Mariuszowi Ostrowskiemu. Za scenografię wyróżniono Annę Wunderlich i Agatę Przybył, a oddzielną nagrodę za montaż tego spektaklu otrzymała Beata Barciś.
Nagrodę w kategorii reżyseria spektaklu teatralnego otrzymał Jan Englert za przedstawienie „Mąż i żona” Aleksandra Fredry. Z kolei nagrodą za reżyserię słuchowiska „Wampir” uhonorowano Igora Gorzkowskiego.
Nagroda za najlepszą rolę żeńską w słuchowisku Polskiego Radia przypadła Julii Kijowskiej grającej w „Von Bingen. Historia Prawdziwa”. Najlepsza rola żeńska w spektaklu telewizji przypadła ex aequo Beacie Ścibakównie i Milenie Suszyńskiej występujących w sztuce „Mąż i żona”.
Nagrodę za najlepszą rolę męską w spektaklu telewizyjnym otrzymali ex aequo Sławomir Orzechowski i Andrzej Zieliński występujący w przedstawieniu „Ludzie i anioły”. Za najlepszego odtwórcę roli męskiej w słuchowisku radiowym uznano Krzysztofa Gosztyłę, który wystąpił w słuchowisku „Hymny” Yunusa Emre.
Nagroda za oryginalny współczesny polski tekst dramatyczny powędrowała do Zbigniewa Brzozy i Wojtka Zrałka-Kossakowskiego za utwór „Obwód głowy”. Spektakl otrzymał również nagrodę honorową im. Krzysztofa Zaleskiego za „twórczość odrzucającą stereotypy i łatwe nowinki, umocowaną w pamięci i historii, dotyczącą problemów współczesności”.
Za zdjęcia w trzech spektaklach TTV – „Dom kobiet” (reż. Wiesława Saniewskiego), „Ja, Feuerbach” (reż. Piotr Fronczewski) oraz „Mąż i żona” - został wyróżniony operator Witold Adamek. Nagrodę za twórczą realizację telewizyjną spektaklu teatralnego „Tato” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej otrzymał Dariusz Pawelec. Zaś Bartłomiej Woźniak został wyróżniony nagrodą im. Janusza Hajduna za oryginalną muzykę i opracowanie muzyczne do tego spektaklu.
Jury doceniło też Mateusza Kasprzaka za scenografię do spektaklu „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim” w reż. Piotra Tomaszuka. Przyznano także honorowe wyróżnienia aktorskie. Zdobyli je: Daniela Popławska za rolę w spektaklu „Obwód głowy” oraz Anna Rokita, Adam Szarek i Marcel Wiercichowski, grający w spektaklu „Tato”.
Po raz pierwszy podczas tegorocznego festiwalu przyznano Nagrody Publiczności. W przypadku słuchowiska laur ten otrzymał „Zegarek” Jerzego Szaniawskiego w reż. Janusza Kukuły, a spektaklu telewizyjnego „Damy i huzary” Aleksandra Fredry w reż. Krystyny Jandy.
W trakcie tegorocznych „Dwóch Teatrów” odbył się także po raz pierwszy konkurs słuchowisk dla dzieci i młodzieży, do którego zgłoszono 10 produkcji. Najlepszym okazało się „Tam gdzie mieszka cisza” Aleksandry Chmielewskiej, w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz, zrealizowane przez Radio Gdańsk.
Pozaregulaminową honorową nagrodę aktorską jury postanowiło przyznać zmarłej niedawno Halinie Skoczyńskiej za rolę Jutty w słuchowisku „Van Bingen”.
W tym roku o nagrody główne walczyło 12 ubiegłorocznych spektakli Teatru Telewizji oraz 20 słuchowisk Teatru Polskiego Radia.
Radiowe spektakle oceniało jury w składzie: teatrolog Dorota Buchwald, reżyserka Agnieszka Lipiec-Wróblewska, aktorzy Krzysztof Gordon i Maria Pakulnis oraz pisarz i tłumacz Antoni Libera.
W jury oceniającym spektakle TV znaleźli się: reżyser Waldemar Krzystek, aktor Olgierd Łukaszewicz, dyrektor Teatru Wybrzeże w Gdańsku Adam Orzechowski, dramatopisarz i scenarzysta Wojciech Tomczyk oraz teatrolog Kalina Zalewska.