• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Jerzy Popiełuszko. Posłaniec prawdy”

12:42, 19.10.2017
„Jerzy Popiełuszko. Posłaniec prawdy”!!! pusty LEAD !!!

19 października minęły 33 lata od śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji Telewizja Polska S.A. wydała film wraz z książeczką pt. „Jerzy Popiełuszko. Posłaniec prawdy”.

 
Okładka

19 października minęły 33 lata od śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji Telewizja Polska S.A. wydała film wraz z książeczką pt. „Jerzy Popiełuszko. Posłaniec prawdy”.

„Jerzy Popiełuszko. Posłaniec prawdy” to film dokumentalny o bł. ks. Jerzym Popiełuszce zrealizowany przez producenta Paula G. Henslera oraz reżysera Tony’ego Hainesa. To pierwszy tego typu materiał o życiu i przesłaniu, jakie niósł kapłan „Solidarności”. Ukazuje jego walkę, hart ducha, poświęcenie dla idei i przekonań, którym pozostał do końca wierny. Na tle realiów życia lat 80-tych, ukazana została postać ks. Jerzego Popiełuszki, który odegrał niezwykłą rolę w najnowszej historii Polski nauczając o znaczeniu poczucia godności i prawie do wolności w czasie, gdy aparat władzy państwowej starał się wymazać te wartości z ludzkich serc i umysłów.

Kapłan „Solidarności” jako zwyczajny duszpasterz stał się dla Polaków symbolem odwagi i niezłomności. Na odprawianych przez niego mszach w intencji Ojczyzny w warszawskim kościele Świętego Stanisława Kostki zawsze gromadziły się tłumy wiernych. Oddał życie za przekonania, za prawo do życia w godności, za bycie wolnym człowiekiem i życie w prawdzie. Mimo upływu czasu historia księdza Jerzego porusza kolejne pokolenia, a jego nauka jest nadal żywa w serach Polaków.

Film zawiera autentyczne nagrania, zdjęcia i dokumenty.

Gatunek: dokument
Reżyseria: Tony Haines, L. Gustavo Cooper
Scenariusz: Paul G Hensler
Zdjęcia: Matt Katsolis, Britt Mc Tammany
Randall Delone Adkison
Narrator: Martin Sheen

Książka z filmem dostępna w dobrych księgarniach na terenie całego kraju oraz na sklep.tvp.pl

Cena: 29,99 zł