Premierowe przedstawienie Dudka, „Spotkajmy się na Nowym Świecie”, odbyło się 13 stycznia 1965 roku. Przez dziesięć lat (1965 – 1975) widzowie przychodzili do kawiarni „Nowy Świat”, by posłuchać i obejrzeć swoich ulubionych aktorów opowiadających skecze, odgrywających scenki, śpiewających i tańczących. Trzon Dudka stanowiło pięcioro artystów: Irena Kwiatkowska, Edward Dziewoński, Wiesław Gołas, Wiesław Michnikowski i Jan Kobuszewski. Publiczność pilnie nadstawiała uszu, by wyłapać wszelkie dwuznaczności odnoszące się do polityki i życia społecznego, które pojawiały się w tekstach autorów takich, jak Stanisław Tym, Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Sławomir Mrożek a przede wszystkim Wojciech Młynarski, piszący dla Dudka od samego początku. Piosenki z jego tekstami jak „W Polskę idziemy”, czy „W co się bawić” nucił cały kraj, a tytułowe frazy weszły do języka potocznego. Edward Dziewoński był zdania, że „jedyne życie, jakie ma sens, to życie towarzyskie” i właśnie taki klimat nieoficjalnego spotkania aktorów z publicznością udało mu się wytworzyć u zbiegu ulic Świętokrzyskiej
i Nowego Światu.
Kabaret Dudek wykonał w ciągu dziesięciu lat około tysiąca przedstawień, w których wzięło udział wielu wybitnych aktorów, m.in. Barbara Rylska, Anna Seniuk, Ewa Wiśniewska, Irena Karel, Wieńczysław Gliński, Bogumił Kobiela, Bronisław Pawlik i Wojciech Pokora.
Po spotkaniu w studiu, o godz. 18.10, TVP Kultura zaprasza widzów na przedstawienie „Dudek w Trójce” zarejestrowane w studio koncertowym Programu III Polskiego Radia w 1994 roku, a o godz. 19.20 Antena wyemituje występ Dudka w telewizyjnej kawiarni Kaprys w 1980 roku, z udziałem m.in. Ireny Kwiatkowskiej, Magdaleny Zawadzkiej, Janusza Gajosa, Wiesława Gołasa, Wiesława Michnikowskiego i Edwarda Dziewońskiego.
„Niedziela z… Kabaretem Dudek”, TVP Kultura, niedziela 14 stycznia, godz. 17.15