Jest to kameralna opowieść o poszukiwaniu sensu życia oraz wolności artystycznej, o roli tradycji w kształtowaniu osobowości, drogi twórczej, a także o konieczności powrotu do korzeni. Autor sztuki „Orka” Volker Schmidt prowokuje do refleksji nad stanem umysłu współczesnego człowieka z wielkiego miasta.
Georg jest malarzem i projektantem stron internetowych. Po śmierci ojca musi zająć się organizacją pogrzebu, a potem sprzedać po nim gospodarstwo. Wraz ze swoją partnerką Yvonne wraca do rodzinnego domu na wsi. Tam zastają gospodynię Marię, która po śmierci matki Georga wspierała ojca w pracy na roli. Związek głównego bohatera i Yvonne zostaje wystawiony na próbę, kiedy okazuje się, że odziedziczone gospodarstwo jest zadłużone.
Lokalni biznesmeni zaplanowali w jego miejsce kiczowaty hotel z basenem i polem golfowym. Pod presją utraty majątku Georg podejmuje próbę ratowania swoich dóbr. Porzuca artystyczną karierę i koncentruje się na pracy w gospodarstwie. Georg, który przez wiele lat próbował odciąć się od miejsca swojego pochodzenia, staje przed koniecznością przewartościowania dotychczasowego modelu życia. Kryzys twórczy oraz problemy z Yvonne, stają się impulsem, by na nowo postawić pytanie o jakość swojego życia i istotę sztuki.
Reżyseria: Joanna Zdrada. Zdjęcia: Bartosz Piotrowski PSC. Scenografia: Zofia Mazurczak- Prus.
Obsada: Pola Błasik (Yvonne), Agnieszka Przepiórska (Maria), Marcin Przybylski (Georg), Wojciech Brzeziński (Christoph).
Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).