• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Telewizja Polska udostępnia na swojej platformie hybrydowej quizy edukacyjne dla dzieci i młodzieży

12:52, 13.05.2020
Telewizja Polska udostępnia na swojej platformie hybrydowej quizy edukacyjne dla dzieci i młodzieży!!! pusty LEAD !!!

Dzięki nowej, interaktywnej aplikacji uczniowie szkół podstawowych będą mogli na bieżąco sprawdzać swoją wiedzę i czynnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na antenach TVP.

 
Quiz edukacyjny dostępny na platformie hybrydowej TVP

Dostępne na platformie hybrydowej TVP quizy oparte są o materiały z lekcji prowadzonych w ramach projektu „Szkoła z TVP” i adresowane do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Pytania tworzone są przez specjalnie powołany do tego zespół nauczycieli. Zakres tematyczny quizów jest zróżnicowany i obejmuje wszystkie przedmioty.

Do wzięcia udziału w quizie wystarczy pilot telewizyjny. Test (w formie nakładki na ekran) wywoływany jest zielonym przyciskiem. Wyboru odpowiedzi dokonuje się, używając przycisków kierunkowych i zatwierdza przyciskiem „OK”. Mogą one mieć formę wzoru, obrazka lub tekstu.Poprawne odpowiedzi podświetlane są na zielono, błędne – na czerwono.

Udział w quizie jest dobrowolny, uczniowie sami decydują, w którym momencie go rozpocząć i na ile pytań odpowiedzieć a po wykonaniu zadania mogą sprawdzić swój wynik oraz – w razie potrzeby – powtórzyć test.