• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nowa odsłona platformy hybrydowej TVP

11:50, 11.05.2020
Nowa odsłona platformy hybrydowej TVP!!! pusty LEAD !!!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, Telewizja Polska uruchomiła nową usługę w naziemnej telewizji cyfrowej, dostępną dla każdego w Polsce – bezpłatnie. Teraz wystarczy na pilocie telewizora nacisnąć czerwony przycisk i przenieść się w świat multimedialnej rozrywki, w którym w dowolnym momencie można między innymi obejrzeć ulubione pozycje programowe takie jak: filmy i seriale dla dzieci i dorosłych, programy informacyjne i publicystyczne, programy rozrywkowe, koncerty, spektakle Teatru Telewizji, zrekonstruowaną cyfrowo bibliotekę telewizyjnej klasyki i wiele innych pozycji z bogatej oferty VOD Telewizji Polskiej.

 
Nowa odsłona platformy hybrydowej TVP

Telewizja hybrydowa, to połączenie tradycyjnej techniki telewizyjnej z nowoczesnymi technologiami internetowymi. Aby móc korzystać z nowych funkcjonalności należy mieć w domu telewizor odbierający telewizję naziemną z tradycyjnej anteny, mieć telewizor podłączony do internetu i mieć aktywowaną w ustawieniach telewizora funkcję o nazwie HbbTV (Hybrid Broadband Broadcast Television) w wersji 1.0 lub nowszej. Aby ustalić posiadaną wersję HbbTV i sposób aktywacji tej funkcjonalności należy sprawdzić dane odbiornika udostępnione przez producenta w instrukcji obsługi, czy na internetowych stronach wsparcia producenta. Podczas oglądania programów Telewizji Polskiej w dolnym prawym rogu ekranu pojawi się grafika-zaproszenie, która zachęca do włączenia nowej usługi Telewizji Polskiej.

Odświeżona wersja serwisu została zaprojektowana z uwzględnieniem najnowszych trendów i doświadczeń konsumenckich. Kładzie nacisk na nowoczesną prezentację treści. Platforma zyskała nowe logo, atrakcyjny i przejrzysty wygląd, dostępna jest za jej pośrednictwem bogata i różnorodna oferta programowa. Nawigacja serwisu jest intuicyjna, pozwala w łatwy sposób przełączać się między kategoriami programowymi oraz umożliwia szybki dostęp do pożądanych treści, wykorzystując jedynie podstawowe klawisze nawigacyjne pilota.

Dzięki platformie hybrydowej TVP od teraz, bezpośrednio z ekranu telewizora można też obejrzeć program każdego z szewsnastu oddziałów terenowych Telewizji Polskiej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych widzów i ich rodziców, w specjalnie utworzonej kategorii „Dla Dzieci” udostępnione zostały bajki, seriale i audycje edukacyjne. Uczniowie mogą w dowolnym momencie odtworzyć lekcje dostępne w ramach projektu „Szkoła z TVP”, nawet jeśli na komputerze w domu drugie dziecko uczestniczy aktualnie w zajęciach online. Udostępnione zostały także programy takie jak TVP Polonia, TVP Parlament oraz anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej – PolandIN.

Odświeżona platforma hybrydowa Telewizji Polskiej oferuje również bardzo praktyczne funkcjonalności takie, jak pogoda z prognozą godzinową (72h) i długoterminową (10 dni) oraz dostęp do informacji z Regionalnego System Ostrzegania prowadzony przy współpracy Telewizji Polskiej z MSWiA, za pośrednictwem którego obywatele informowani są o lokalnych zagrożeniach, czy ostrzeżeniach np. utrudnieniach drogowych w podziale na województwa.

Uruchomienie odświeżonej wersji platformy hybrydowej Telewizji Polskiej jest pierwszym etapem prac nad uatrakcyjnieniem oferty usług dostępnych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej i udostępnienia widzom, z wykorzystaniem sieci internet, funcjonalności znanych do tej pory jednynie z płatnych platform telewizyjnych.