Wiosną widzowie obejrzą piątą odsłonę muzycznego show z udziałem najmłodszych wokalistów „The Voice Kids”, czwarty sezon „Sanatorium miłości”, pojawią się kolejne odcinki czwartego sezonu sagi „Stulecie Winnych”, a także drugą serię programu dla całej rodziny „Sekretnego życia kotów”.
Najlepsza telewizja śniadaniowa „Pytanie na śniadanie” zaprasza widzów TVP2 od poniedziałku do piątku, godz. 07:30 – 11:10, sobota – godz. 7:55 –11:55, niedziela godz. 7:55 – 10:55. „Pytanie na śniadanie” już wkrótce obchodzić będzie swoje okrągłe, dwudzieste urodziny! Ten ważny, jubileuszowy rok „Pytanie” rozpoczęło z prawdziwym przytupem, zdobywając tytuł najchętniej oglądanego programu śniadaniowego w Polsce! A jako, że nic tak nie motywuje jak sukces, na wiosnę „Pytanie na śniadanie” przygotowało moc atrakcji i niespodzianek dla widzów.
Wiosną kolejna odsłona programu „Szansa na sukces. Opole 2022”, dzięki któremu zdolni wokaliści dostaną szansę na spełnienie swoich marzeń o muzycznej karierze. Przez jedenaście tygodni, uczestnicy programu będą walczyć o możliwość wystąpienia na opolskiej scenie podczas najbliższego KFPP. Już dziś TVP zaprasza 8 marca na specjalny koncert życzeń z okazji Dnia Kobiet „Za zdrowie Pań”.
Wiosną na widzów czekają ich ukochane teleturnieje jak: „Jaka to melodia?”, „Koło fortuny”, „Jeden z dziesięciu”, „Familiada”, „Va banque”.
W nowej, wiosennej odsłonie mistrzyni kuchni Adriana Marczewska w programie „Smaki świata po iberyjsku” przemierzy Półwysep Iberyjski w poszukiwaniu nie tylko jego smaków.
Wiosną na antenach Telewizji Polskiej nie zabraknie cieszących się popularnością seriali, które od lat przyciągają milionowe widownie, to m.in.: nowe sezony powracających po zimowej przerwie seriali „Ojciec Mateusz” i „Komisarz Alex” i kontynuacje: „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Leśniczówka”, „Klan”, „Kasta”, czy „Na sygnale”.
Wiosną w Teatrze Telewizji pojawią się premierowe spektakle. Pierwszy z nich to przedstawienie na żywo „Akompaniator” w reżyserii Adama Sajnuka. Ponadto adaptacje słynnych dramatów jak: „Romeo i Julia” Williama Szekspira w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz, „Król Edyp” Sofoklesa w reżyserii Jacka Raginisa-Królikiewicza, czy „Krawiec” Sławomira Mrożka w reżyserii Marka Bukowskiego.
Od 8 marca w TVP1 „Tacy byliśmy” nostalgiczny cykl dokumentalno-rozrywkowy przygotowany przez Telewizję Polską, który jest barwną podróżą do lat 70. i 80. minionego stulecia. Poza tym, „Jemen. Zapomniana wojna”, cykl filmów dokumentalnych „Historia bez tajemnic”, czy „Śpij kolego…”, którego bohaterem jest sierż. Józef Franczak ps. Laluś, ostatni Żołnierz Wyklęty.
Jesienią i zimą TVP rozwinęła obszar dystrybucji kinowej, zaprosiła na premiery filmów m.in.: „Nędzarz i Madame”, „Biały potok” oraz „Miłość jest blisko”. Wiosną Telewizja Polska wprowadzi do kin takie produkcje jak „Sonata” i „Marzec `68”.
Wiosna TVP VOD to kinowe hity (m.in. „Bo we mnie jest seks”, „Biały potok”, „Miłość jest blisko”) i nowości serialowe (m.in. „The Restaurant", „Mała doboszka”, „The First. Misja na Marsa"), kontynuacje znakomicie przyjętych przez widzów seriali zagranicznych („Przysięga”, „Miłość i przeznaczenie”), a także przedpremiery odcinków ulubionych polskich seriali przed ich emisją telewizyjną (m.in. 4. sezon „Stulecia Winnych”, „M jak miłość”, „Na sygnale”). Nie zabraknie emocjonujących nowości antenowych, m.in. seriale „Tabu”, „Zranione ptaki”, czy „Imię róży”.
Wiosna to też czas wielkich rewolucyjnych zmian technologicznych. Od marca zmienia się w Polsce standard nadawania telewizji naziemnej na DVB-T2/HEVC. Aby pomóc widzom przygotować się do zmiany TVP prowadzi ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną z udziałem gwiazd.
Wiosną Telewizja Polska podążając drogą innowacji i nowoczesnych usług dla widzów naziemnej telewizji cyfrowej uruchomi nową wersję platformy hybrydowej (HbbTV) pod nazwą TVP GO. Serwis dostępny będzie na wszystkich kanałach Telewizji Polskiej w telewizji naziemnej oraz na kanale 88 TVP GO. Można też oglądać te same kanały TVP na żywo wraz ze wszystkimi funkcjonalnościami także poza domem - przy pomocy aplikacji mobilnej TVP GO dostępnej na systemy iOS i Android.
Serwis TVP GO to zmiany jakościowe w odbiorze naziemnej telewizji cyfrowej, oferta streamingu programów Telewizji Polskiej wzbogacona o funkcjonalności dostępne do tej pory tylko w płatnych serwisach OTT i telewizji kablowej, takie jak: oglądanie od początku trwającej audycji, zatrzymywanie i wznawianie oglądania, a także 7-dniowa historia, czyli możliwość odtworzenia audycji, które już się zakończyły z poziomu aktualnie wybranego programu TVP w NTC. Wszystko to bez dodatkowych opłat czy zobowiązań abonamentowych.
Bądźmy Razem Wiosną!