• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Brigitte Bardot cudowna”– kolejna koprodukcja TVP dołącza do Konkursu Głównego 47. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

15:41, 21.07.2022
„Brigitte Bardot cudowna”– kolejna koprodukcja TVP dołącza do Konkursu Głównego 47. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych!!! pusty LEAD !!!

W związku z bardzo wysokim poziomem artystycznym filmów zgłoszonych w tym roku Komitet Organizacyjny 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych postanowił poszerzyć listę filmów prezentowanych w Konkursie Głównym. Wśród nich znalazł się najnowszy film Lecha Majewskiego, koprodukcja Telewizji Polskiej „Brigitte Bardot cudowna”. W filmie występują m.in.: Joanna Opozda, Kacper Olszewski, Magdalena Różczka, Weronika Rosati, Andrzej Grabowski oraz Tomasz Sapryk.

 
fot. Angelus Silesius

Fabuła najnowszego filmu Lecha Majewskiego nawiązuje do podróży Telemacha w poszukiwaniu swojego ojca. Podobnie jak u Homera, bohater filmowej opowieści spotyka na swojej drodze wiele postaci ze świata mitologii, współczesnej kultury masowej oraz współczesnego życia. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Lech Majewski, autor należy do najwybitniejszych twórców filmowych w Polsce i za granicą. „Młyn i krzyż” oraz „Wojaczek” były wcześniej laureatami Złotych Lwów na festiwalu filmowym w Gdyni.

Połowa XX wieku w Polsce Ludowej. Adam mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama bronił Albionu jako pilot podczas drugiej wojny światowej i słuch o nim zaginął. Do Adama przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy go nie widział, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny. W szkole bezustannie marzy, że któregoś dnia ojciec wyląduje na zakurzonym boisku i wznieci tuman pyłu, z którego wyłoni się żywy, bohaterski i wspaniały.

Scenariusz i reżyseria: Lech Majewski

Występują: Joanna Opozda, Kacper Olszewski, Magdalena Różczka,

Weronika Rosati, Andrzej Grabowski oraz Tomasz Sapryk

Produkcja: Stowarzyszenie Angelus Silesius

Producent: Lech Majewski

Koprodukcja: Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, Telewizja Polska, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny