Studio noblowskie prowadzą Marta Kielczyk i Michał Juszczakiewicz. W kolejnych dniach widzowie obejrzą transmisje z ogłoszenia Nagród Nobla 2022 z takich dziedzin nauki jak: chemia, fizyka czy astronomia. Ponadto kanał zaprasza m.in. na premierowe odcinki „Astronarium”, „Raportu naukowego”, teleturnieju „Giganci Nauki”, „Tajemnice operacji”, „Polskie Parki Narodowe” oraz filmy i cykle dokumentalne np.: „Czy wiesz, że?”, „Wielkie wynalazki” czy „Piwnice Jukatanu”. Pod koniec miesiąca, 25 października w TVP Nauka transmisja częściowego zaćmienia Słońca.
W poniedziałek, 3 października w TVP Nauka zaprasza o godz. 22.20 na relację z konferencji prezentującej najnowszą ramówkę kanału.
TVP Nauka prezentuje treści oparte na faktach i dowodach naukowych, buduje stałą i lojalną widownię, realizując misję mediów publicznych. Popularyzuje wiedzę z zakresu przyrody, technologii i technologii kosmicznych, biologii, medycyny, astronomii, fizyki, matematyki, chemii, ekologii, ekonomii i nauk społecznych. Kanał został podzielony na emitowane każdego dnia pasma tematyczne. Oferta programowa jest skierowana do odbiorcy powyżej 14 roku życia.
Nowy kanał tematyczny jest dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej. Widzowie znajdą go, wybierając numer 20 na pilocie. TVP Nauka oferują sieci telewizji kablowej: TOYA w pakietach Oszczędnym, Wygodnym oraz Bogatym na pozycji 96, a w Vectrze i Multimedia Polska na pozycji 160. Kanał jest dostępny też w sieciach kablowych, m.in.: Promax, SatFilm, Dolsat, TELPOL, Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Toruniu, JMDI, Spółdzielnia Słowianin, Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady, East&West.
Swoją ofertę TVP Nauka prezentuje też na trwającej w Toruniu 49. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie PIKE 2022. Jest to najważniejsze wydarzenie branży medialnej i telekomunikacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej.