• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Spektakl "Bezdech" najliczniej oglądanym spektaklem ostatnich dwóch lat

17:09, 03.11.2022
Spektakl "Bezdech" najliczniej oglądanym spektaklem ostatnich dwóch lat!!! pusty LEAD !!!

We wtorek, 1 listopada 150 tysięcy widzów według MOR*obejrzało w wieczornym paśmie wtorkowym w TVP Kultura w momencie najwyższej oglądalności spektakl „Bezdech”, a średnia widownia wyniosła 127 tysięcy osób. Jest to najliczniej oglądany spektakl od 2021 roku.

 
Fot.: Renata Pajchel

Według NM** spektakl średnio obejrzało 74 tysiące widzów. Ten wynik przełożył się na udział TVP Kultura w wieczornym paśmie wtorkowym na poziomie 0,54% w grupie 4+. Jest to najwyższy udział wtorkowego pasma wieczornego ostatnich dwóch lat. W 2021 r. liczniej oglądane było tylko przedstawienie „Ożenek” z 13 kwietnia (średnio 139 tysięcy widzów według MOR i 99 tysięcy osób według NM).

Spektakl „Bezdech” w reżyserii Andrzeja Barta z 2013 roku to historia światowej sławy polskiego reżysera, od wielu lat mieszkającego i tworzącego w Hollywood, który pojawia się niespodziewanie w Warszawie. W swojej wędrówce po mieście odnajduje syna, którego nigdy nie widział, odwiedza ojca, rozmawia o śmierci ze słynnym filozofem, a także z pisarzem Tadeuszem Konwickim, spotyka przyjaciół, wrogów i dawne miłości. Niczym wolterowskiemu Kandydowi przyjdzie mu dziwić się, cieszyć, ale i przerażać. W spektaklu wystąpili: Bogusław Linda, Arkadiusz Jakubik, Dawid Ogrodnik, Jerzy Stuhr, Władysław Kowalski, Jerzy Trela, Andrzej Seweryn, Katarzyna Figura oraz Małgorzata Potocka.

Spektakl na zwieńczenie obchodów roku romantyzmu w Polsce

TVP Kultura zaprasza we wtorek, 6 grudnia 2022 r. na premierę spektaklu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Mickiewiczowskie „Ballady i romanse” w reżyserii Piotra Tomaszuka prezentowane na scenie Teatru Wierszalin w Supraślu opowiedziane zostały przez pryzmat muzyczności utworu oraz obrazów młodości, które pojawiają się w twórczości poetyckiej samego Adama Mickiewicza. Ballady są śpiewane, co jest oryginalnym zabiegiem, podkreślającym zamiłowanie do muzyki samego Mickiewicza, który sam grał na gitarze i śpiewał. Spektaklowi towarzyszy muzyka na żywo wykonywana między innymi na akordeonie i lirze korbowej.

Adaptacja i reżyseria: Piotr Tomaszuk

Realizacja telewizyjna: Józef Kowalewski

Scenografia i kostiumy: Mateusz Kasprzak

Muzyka: Adrian Jakuć-Łukaszewicz, Piotr Tomaszuk

Obsada:

Magdalena Dąbrowska, Monika Kwiatkowska, Katarzyna Wolak-Gąsowska, Rafał Gąsowski, Dariusz Matys, Mateusz Stasiulewicz, Grzegorz Zaręba, Adrian Jakuć-Łukaszewicz, Piotr Tomaszuk.



MOR* - Model Oglądalności Rzeczywistej

NM** - Nielsen Media