Udziały
Dwójki według NM w lutym 2023 roku wyniosły 7,92% w grupie 4+, a w grupie 16-59 były na poziomie 6,05%, w grupie 16-49 kształtowały się na poziomie 6,1%.
Na pierwszym miejscu w rankingu
TOP10 miesiąca znalazł się kolejny odcinek serialu
„M jak miłość”, który 7 lutego obejrzało średnio 3,3 mln widzów według NM, przy 26,34% udziałach.
W minionym miesiącu w
TOP50 wszystkich anten pod względem udziałów w grupie 4+ znalazły się TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Seriale, TVP3, TVP Sport, TVP HD, TVP Historia, TVP ABC, TVP Rozrywka i TVP Kultura.
We wszystkich grupach wiekowych (4+, 16-49 i 16-59), w porównaniu ze styczniem 2023 wzrosły udziały
TVP Dokument, TVP Seriale i TVP INFO.
TVP Dokument najwyższą dynamikę wzrostu zanotował w grupie 16-59. Udział TVP Dokument w tej grupie wzrósł o 41,7% (udziały 0,17%). Porównując rok do roku TVP Dokument zanotował największy wzrost udziałów, w grupie 4+ udziały anteny rok do roku wzrosły, aż o 144%.
TVP Info najwyższą dynamikę wzrostu zanotowało w grupie 16-59, wzrost o 9,4% (udziały na poziomie 2,3%). Natomiast udziały
TVP Seriale wzrosły, w porównaniu ze styczniem w grupie 4+ o 13,2% i grupie 16-59 również o 13,2% i wyniosły odpowiednio 1,63% i 2,15%.
Program
„Pytania na śniadanie” w TVP2 w lutym grupach wiekowych 4+ i 16-49 pokonał konkurencję i jest liderem pasma. W grupie 4+ widownia „Pytania na śniadanie” wyniosła 445 tys. osób przy udziale 9,01%, a w 16-49 „Pytanie na śniadanie” zainteresowało 145 tys. osób przy udziale 9,2%.
Dane: Nielsen Media
Ważne wydarzenia w lutym 2022
28 lutego
wiosenną ofertę zaprezentowało Centrum Kultury i Historii TVP. W kanałach tematycznych TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument i TVP HD wśród nowości: „Eureka biblioteka”, „Mazurki nad Wisłą”, monodram „Wiera Gran” i teatralne pasmo familijne; „Zaginione? Ocalone? Historie zawodów różnych”, „Poczet wielkich hetmanów”, „Magiczne Podhale”, „Mieszkać piękniej”, „Ludzie i pszczoły” oraz międzynarodowe seriale kryminalne: „Komisarz Montalbano” i „Line of Duty”. Premierowo: „Młody Tancerz Roku”, „Wędrowiec Polski”, „Res Poloniae – O Polsce z oddali”, „Arsenał. Magazyn militarno-historyczny”, „Giganci Historii” i cykle dokumentalne: „Lena na Kaukazie”, „Historie Solecznickie” i „Barbara Włodarczyk zaprasza”. W ofercie nie zabraknie też klasyki kina.
W lutym Telewizja Polska wybrała reprezentantkę na Eurowizję 2023. Tytuł zwyciężczyni i bilet do Liverpoolu wyśpiewała Blanka. To właśnie ona z utworem „Solo” już w maju poleci do Wielkiej Brytanii, aby reprezentować Polskę w najpopularniejszym konkursie piosenki na świecie.
Od piątku, 24 lutego do niedzieli, 26 lutego w warszawskim kinie Iluzjon odbywały się wyjątkowe pokazy kinowe w ramach
III edycji Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”. W ciągu trzech dni zainteresowanie pokazami w kinie było ogromne, co sprawiło, że frekwencja była 100%. Aż 2 tysiące widzów obejrzało 26 produkcji i koprodukcji Telewizji Polskiej, ale zainteresowanie ofertą kinową FKN było znacznie większe. W repertuarze znalazły się najlepsze filmy fabularne i dokumentalne, znane i lubiane przez widzów seriale TVP, które powstały w ostatnim czasie oraz propozycje dla najmłodszych. III edycja Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość” trwa od 22 lutego i ma na celu promocję treści o tematyce tożsamościowej, upamiętnienie historii naszego kraju i dokonań wybitnych Polaków. Organizatorem wydarzenia jest Telewizja Polska. Zwieńczeniem festiwalu będzie uroczysta Gala zaplanowana na 1 marca, na której zostaną uhonorowani laureaci Złotym i Platynowymi Ryngrafami.
W lutym Telewizja Polska zaprosiła widzów na dwa wyjątkowe koncerty na żywo upamiętniające rocznicę napaści Rosji na Ukrainę. W czwartek, 23 lutego o godz. 20:00 w TVP2 widzowie obejrzeli uroczysty koncert z Teatru Wielkiego pt.
„Solidarni z Ukrainą”, którego współorganizatorem było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncert objęty został honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Natomiast w piątek, 24 lutego o godz. 20:30 TVP1, TVP Polonia i TVP Wilno transmitowały
„Podaj rękę Ukrainie – koncert w rocznicę agresji Rosji na Ukrainę”.
Telewizja Polska rozszerza dystrybucję kanału
TVP Nauka HD. Od 22 lutego 2023 roku program będzie dostępny w ofercie IPTV Orange. TVP Nauka popularyzuje wiedzę z zakresu przyrody, techniki oraz technologii kosmicznych, biologii, medycyny, astronomii, fizyki, matematyki, chemii, ekologii, ekonomii i nauk społecznych. Oferta programowa jest skierowana do odbiorcy powyżej 14 roku życia.
16 lutego
Telewizja Polska zaprezentowała nową ramówkę - wiosna na antenach TVP to przede wszystkim premiery i kontynuacje lubianych przez widzów programów i seriali, a także dokumenty, reportaże, spektakle teatralne, transmisje wydarzeń sportowych oraz widowiska muzyczne. W bogatej i różnorodnej ofercie znajdują się między innymi seriale „Krucjata. Prawo serii” i „Polowanie na ćmy”, film „Ania”, a także teleturniej„ Wiesz czy nie wiesz?”.
Aż 15 nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły otrzymały filmy koprodukowane przez Telewizję Polską: „Marzec ’68”, „Orzeł. Ostatni Patrol”, „Brigitte Bardot cudowna”, „Prorok” oraz film dokumentalny „Pisklaki”. Lista filmów startujących w jubileuszowej 25. edycji nagród Polskiej Akademii Filmowej została przedstawiona 8 lutego.